Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Publikuota: 2017 m. lapkričio 17 d. penktadienis

Virtualiosios realybės (VR) technologijos šiandien nebėra inovacija, skirta tik pramogauti. Jos universalumą ir nešamą naudą jau spėjo įvertinti ne tik rinkodaros specialistai, įvairių mokymų organizatoriai, pedagogai, bet ir medikai. Būtent medicinoje VR technologija populiarėja žaibišku greičiu, mat jos pagalba galima efektyviau ugdyti studentus, gydyti ligonius ir padėti jiems atsigauti po sunkių traumų. Tad kaip gi virtualios realybės technologijos pritaikomos sveikatos sektoriuje?

Galimybė pabėgti nuo ligoninės rutinos

Ilgų dienų praleistų ligoninės palatoje nenori prisiminti nė vienas, o ypač vaikai. Ligoninėje jie kovoja ne tik su fiziniais negalavimais, bet atskirti nuo įprastos aplinkos, artimųjų ir draugų, susiduria su stresu ir kitomis psichologinėmis problemomis.

Dėl šios priežasties Olandijoje buvo pristatytas startuolis „VisitU“, kuris leidžia vaikui atsidurti jam įprastoje aplinkoje. Viskas, ko reikia, tai VR akinių, į juos įstatyto telefono bei namuose, mokykloje ar kitoje pacientui įprastoje vietoje patalpintos 360 laipsnių kameros. Ši kamera vaizdą tiesiogiai  perduoda į VR akinius. Tokiu būdu net ir būdami ligonėje vaikai gali labiau atsipalaiduoti ir nenutolti nuo jiems įprasto gyvenimo, stebėti savo šeimą ar nusikelti į širdžiai artimą vietą.

Vaizdo įrašas >

Streso ir skausmo mažinimas

VR technologijos vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu. Bendrovė „Samsung“ kartu su virtualios realybės studija „Start VR“ Australijoje sukūrė iniciatyvą, kuri onkologiniams ligoniams padeda kovoti su chemoterapijos gydymo metu patiriamu stresu.

VR akinių pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – šokti parašiutu, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Mat buvo pastebėta, kad VR pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui.

Vaizdo įrašas >

Profesinių įgūdžių tobulinimas

Praėjusiais metais Londone, chirurgas Ahmedas Šafis atliko pirmąją pasaulyje onkologinę operaciją, kuri buvo tiesiogiai filmuojama 360 laipsnių kamera. Visi susidomėjusieji šį procesą galėjo stebėti per specialius VR įrenginius. Žiūrovai jautėsi tarsi esantys operacinėje, iš arti  matė ne tik chirurgo bei jo komandos veiksmus, bet ir galėjo pajusti operacinėje tvyrančią atmosferą.

Toks tiesioginis operacijų transliavimas pasitarnauja mokslo tikslams ir ypač gelbsti medicinos studentams, kuriems svarbios ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai. Tokiu būdu jie gali ne tik įgauti naudingos patirties, bet ir pasiruošti ateities iššūkiams iš anksto susipažindami su savo darbo specifika.

Vaizdo įrašas >

Reabilitacija po sunkių traumų

VR technologijos jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą, ką jau kalbėti apie paprastą šių technologijų naudojimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, mat kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.

„MindMotionPRO“ yra vienas tų sprendimų, leidžiančių greičiau sugrąžinti fizines pacientų jėgas. Šios programos pagalba ligoniai mankštinasi stengdamiesi judinti rankas ir pirštus. Nors ši technologija negali tiesiogiai paskatinti rankos judėti, tačiau didina ligonio dėmesį, motyvaciją ir įsitraukimą, kadangi visi žmogaus atliekami veiksmai yra ekrane ir turi garsinį bei vaizdinį atsakomąjį ryšį. Tokiu būdu, vis pasikartojančius monotoniškus judesius atlikti yra kur kas lengviau.

Vaizdo įrašas >

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Crytotit IP: 172.28.193.100
2022-11-01 20:49 (!)
Finansinis robotas garantuoja visiems stabilumą ir pajamas. Telegram - @Cryptaxbot
Crytotit IP: 172.28.193.100
2022-11-01 17:16 (!)
Tegul jūsų pinigai išauga į sostinę su šiuo robotu. Telegram - @Cryptaxbot
TonsMossy IP: 172.28.193.100
2022-11-01 05:07 (!)
Padaryti tūkstančius kiekvieną savaitę darbo internete čia. Telegram - @Cryptaxbot
TonsMossy IP: 172.28.193.100
2022-11-01 03:41 (!)
Dabar papildomos pajamos yra prieinamos visiems visame pasaulyje. Telegram - @Cryptaxbot
Crytotit IP: 172.28.193.100
2022-10-31 14:19 (!)
Dauguma sėkmingų žmonių jau naudoja robotą. Ar tu? Telegram - @Cryptaxbot

Skaityti visus komentarus (20) »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »