Prie virtualios realybės kūrimo prisideda ir lietuviai

Publikuota: 2016 m. gegužės 13 d. penktadienis

Dar prieš keletą metų virtuali realybė atrodė tolima nuo kasdienio gyvenimo, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Tiek technologijų kompanijos, tiek mokslininkai, kurių gretas papildė ir mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto (KTU), atranda naujų virtualaus pasaulio galimybių. Kokių?

Ne vien žaidimams

Neužilgo virtualioje realybėje praleisime vis daugiau laiko – iki tol buvusi tarsi žaisminga pramoga, ji tampa pritaikoma vis įvairesnėse gyvenimo srityse. Vienas iš pavyzdžių – treniruotės ir saviugda: nuo kalbėjimo prieš didelę auditoriją simuliacijų, skirtų viešo kalbėjimo baimę įveikti siekiantiems žmonės, iki orlaivio skrydžio simuliacijos būsimiems pilotams – virtuali realybė padės pasiruošti realioms situacijoms.

Ryškių pavyzdžių galima atrasti ir madoje – mados namai, tokie kaip „Balenciaga“ ar „Dior“, jau spėjo pristatyti savo drabužių kolekcijas virtualios realybės aplinkoje. Teigiama, jog ateityje apsipirkimas internetu kelsis į virtualias parduotuves, kuriose pirkinius bus galima apžiūrėti 360° kampu.

Virtualios realybės ir kasdienybės sinteze neabejoja ir Simonas Skupas, vadovaujantis „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui Lietuvoje, teigdamas, kad darosi vis labiau tikėtina, jog virtuali realybė pakeis tai, kaip mes bendraujame, dirbame, sportuojame ar pramogaujame. „Mūsų kompanija visame pasaulyje bendradarbiauja su įvairių sričių ekspertais: menininkais, dizaineriais, sportininkais, verslininkais, taip atrasdama vis daugiau virtualios realybės potencialo“, – kalbėjo pašnekovas. 

Turinį kuria ir lietuviai

Technologinės naujovės neaplenkia ir Lietuvos mokslininkų – KTU specialistai prisidėjo prie  pirmojo lietuviško irklavimo simuliatoriaus kūrimo. Specialaus treniruoklio, prie kurio pritaikyti „Gear VR“ virtualios realybės akiniai, idėjos autorė – sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, kūrėjai – KTU mokslininkai ir kt.

„Mokslininkams pavyko atkurti virtualų Trakų Galvės ežero vaizdą – taigi, dabar kiekvienas norintis, gali ateiti į prekybos centrą užsidėti „Samsung Gear VR“ virtualios realybės akinius ir persikelti į visiškai kitą erdvę. Beje, simuliatoriai yra du, todėl žmonės turi galimybę varžytis tarpusavyje ir būti išrinktais geriausiais irkluotojais“, – sakė V. Musvydaitė. Anot jos, tai nėra vien pramoga. Tai yra pavyzdys, kaip sportininkai gali praktikuotis, pasitelkdami virtualią realybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »