Prie virtualios realybės kūrimo prisideda ir lietuviai

Publikuota: 2016 m. gegužės 13 d. penktadienis

Dar prieš keletą metų virtuali realybė atrodė tolima nuo kasdienio gyvenimo, tačiau situacija sparčiai keičiasi. Tiek technologijų kompanijos, tiek mokslininkai, kurių gretas papildė ir mokslininkai iš Kauno technologijos universiteto (KTU), atranda naujų virtualaus pasaulio galimybių. Kokių?

Ne vien žaidimams

Neužilgo virtualioje realybėje praleisime vis daugiau laiko – iki tol buvusi tarsi žaisminga pramoga, ji tampa pritaikoma vis įvairesnėse gyvenimo srityse. Vienas iš pavyzdžių – treniruotės ir saviugda: nuo kalbėjimo prieš didelę auditoriją simuliacijų, skirtų viešo kalbėjimo baimę įveikti siekiantiems žmonės, iki orlaivio skrydžio simuliacijos būsimiems pilotams – virtuali realybė padės pasiruošti realioms situacijoms.

Ryškių pavyzdžių galima atrasti ir madoje – mados namai, tokie kaip „Balenciaga“ ar „Dior“, jau spėjo pristatyti savo drabužių kolekcijas virtualios realybės aplinkoje. Teigiama, jog ateityje apsipirkimas internetu kelsis į virtualias parduotuves, kuriose pirkinius bus galima apžiūrėti 360° kampu.

Virtualios realybės ir kasdienybės sinteze neabejoja ir Simonas Skupas, vadovaujantis „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui Lietuvoje, teigdamas, kad darosi vis labiau tikėtina, jog virtuali realybė pakeis tai, kaip mes bendraujame, dirbame, sportuojame ar pramogaujame. „Mūsų kompanija visame pasaulyje bendradarbiauja su įvairių sričių ekspertais: menininkais, dizaineriais, sportininkais, verslininkais, taip atrasdama vis daugiau virtualios realybės potencialo“, – kalbėjo pašnekovas. 

Turinį kuria ir lietuviai

Technologinės naujovės neaplenkia ir Lietuvos mokslininkų – KTU specialistai prisidėjo prie  pirmojo lietuviško irklavimo simuliatoriaus kūrimo. Specialaus treniruoklio, prie kurio pritaikyti „Gear VR“ virtualios realybės akiniai, idėjos autorė – sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, kūrėjai – KTU mokslininkai ir kt.

„Mokslininkams pavyko atkurti virtualų Trakų Galvės ežero vaizdą – taigi, dabar kiekvienas norintis, gali ateiti į prekybos centrą užsidėti „Samsung Gear VR“ virtualios realybės akinius ir persikelti į visiškai kitą erdvę. Beje, simuliatoriai yra du, todėl žmonės turi galimybę varžytis tarpusavyje ir būti išrinktais geriausiais irkluotojais“, – sakė V. Musvydaitė. Anot jos, tai nėra vien pramoga. Tai yra pavyzdys, kaip sportininkai gali praktikuotis, pasitelkdami virtualią realybę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »