Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Publikuota: 2017 m. liepos 13 d. ketvirtadienis

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą  ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje.

Buvo tirtos 60 šalių, vertinant, kiek šalims pavyko pasiekti skaitmeninės ekonomikos srityje ir kaip jos sekasi integruoti naujas galimybes į  visuomenės gyvenimą. Indeksas buvo nustatomas pagal 4 rodiklius: Prieiga prie interneto ir infrastruktūros plėtra, Skaitmeninių technologijų paklausa tarp vartotojų, Valstybės politika, įstatymai ir ištekliai, Inovacijos ir investicijos į technologijas.

Tyrimo rezultatai parodė, kad skaitmeninės ekonomikos srityje lyderiauja Singapūras, Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Estija, Honkongas, Japonija ir Izraelis.

Sulėtėjusio augimo tempo šalimis įvardintos dauguma Vakarų Europos šalių, Skandinavijos šalys, Australija ir Pietų Korėja. Perspektyviomis – Kinija, Kenija, Rusija, Malaizija, Filipinai, Indonezija, Brazilija, Kolumbija, Čilė, Meksika. Tarp šių šalių pateko ir Lietuva.

Nors minėtose šalyse skaitmenizavimo lygis gana mažas, tačiau šalys demonstruoja aktyvų augimo tempą. Galiausiai, probleminėmis šalimis, kurių skaitmenizavimo lygis žemas, o augimo  tempai taip pat maži, pavadintos Pietų Afrika, Peru, Egiptas, Graikija ir Pakistanas.

Tyrimas taip pat parodė, kad pagrindinis skaitmenizavimo sėkmės raktas – visuomenės pasitikėjimas. Aušto skaitmenizavimo lygio šalių piliečiai labiau pasitiki technologijomis ir labiau toleruoja techninius nesklandumus, pasitaikančius naudojantis interneto paslaugomis ar per internetą atliekant finansines operacijas.

Šaltinis: https://newsroom.mastercard.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »