Socialinių tinklų karta: ką jie turi, ko neturėjo kiti?

Publikuota: 2016 m. sausio 29 d. penktadienis

Socialiniuose tinkluose praleidžiama vis daugiau laiko. Jaunesniosios kartos atstovai užaugo žiūrėdami „Youtube“ vaizdelius bei bendraudami su draugais „Facebook“. Šiandien vos į mokyklą pradėję vaikščioti vaikai čia jau turi susikūrę savo paskyras ir aktyviai jomis naudojasi. Tačiau kokias iš tiesų galimybes tai suteikia jaunimui?

Drąsesni ir labiau prisitaikantys

Pasak Mykolo Romerio universiteto profesoriaus, psichologo Gedimino Navaičio, jaunesnioji karta yra kur kas labiau imlesnė naujovėms. „Po Nepriklausomybės atkūrimo gimę jaunuoliai visą gyvenimą gyveno itin greitai besikeičiančių technologijų aplinkoje. Jiems beaugant, kompiuteriai ir telefonai pasikeitė ne vieną kartą. Dėl šios priežasties jiems lengviau prisitaikyti prie mus vis pasiekiančių naujovių,“ – kartos ypatumus vardijo pašnekovas.

Kaip pagrindinę šių dienų jaunimo savybę profesorius išskyrė jų laisvumą: „Internetas yra laisva, demokratinė erdvė, kur cenzūra yra sunkiai įsivaizduojama. Augdami tokioje erdvėje, žmonės tampa laisvesni, atviriau reiškia savo nuomonę, labiau įsitraukia į socialines iniciatyvas. Bendravimas tampa atviresnis, o tai ypač padeda uždaresniems, sunkiau realybėje bendraujantiems jaunuoliams. Virtuali erdvė jiems neatrodo tokia baugi, ir joje jie greičiau išmoksta reikalingų bendravimo įgūdžių“.

Informacija pagal poreikį

Tarp jaunimo gerai žinomas įvairių vaizdo klipų kūrėjas, šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook” turintis per 56 tūkst. sekėjų, Omantas Jokubaitis sako, kad didžiausias socialinių tinklų privalumas yra ne pernelyg dažnas asmeninio gyvenimo demonstravimas, o galimybė greitai susisiekti su žmonėmis, kurių esi senokai nematęs ar neturi jų telefono numerio. „Pavyzdžiui, aš pats nesu linkęs dalinti savo asmeninio telefono numerio kam papuola, tad socialiniai tinklai tampa vienintele priemone kaip su manimi susisiekti. „Messenger“ ar kitos susirašinėjimui skirtos programėlės telefone juk nemokamos ir kol telefonas įjungtas, tol matau, kas man rašo“, – teigė pašnekovas.  

Paklaustas, ar įsivaizduoja gyvenimą be paskyros „Facebook“, O. Jokubaitis atsakė teigiamai, nes asmeninį gyvenimą sieti su šiuo tinklu ir taip vengia. Tačiau yra kitų kanalų, kurie jam atrodo labai naudingi. „Nežinau, ar galėčiau įsivaizduoti gyvenimą be „Youtube“. Šiuo metu ten sutalpinta labai daug informacijos bei pagalbos įvairiems atvejams“, – prisipažino jis.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »