Socialinių tinklų karta: ką jie turi, ko neturėjo kiti?

Publikuota: 2016 m. sausio 29 d. penktadienis

Socialiniuose tinkluose praleidžiama vis daugiau laiko. Jaunesniosios kartos atstovai užaugo žiūrėdami „Youtube“ vaizdelius bei bendraudami su draugais „Facebook“. Šiandien vos į mokyklą pradėję vaikščioti vaikai čia jau turi susikūrę savo paskyras ir aktyviai jomis naudojasi. Tačiau kokias iš tiesų galimybes tai suteikia jaunimui?

Drąsesni ir labiau prisitaikantys

Pasak Mykolo Romerio universiteto profesoriaus, psichologo Gedimino Navaičio, jaunesnioji karta yra kur kas labiau imlesnė naujovėms. „Po Nepriklausomybės atkūrimo gimę jaunuoliai visą gyvenimą gyveno itin greitai besikeičiančių technologijų aplinkoje. Jiems beaugant, kompiuteriai ir telefonai pasikeitė ne vieną kartą. Dėl šios priežasties jiems lengviau prisitaikyti prie mus vis pasiekiančių naujovių,“ – kartos ypatumus vardijo pašnekovas.

Kaip pagrindinę šių dienų jaunimo savybę profesorius išskyrė jų laisvumą: „Internetas yra laisva, demokratinė erdvė, kur cenzūra yra sunkiai įsivaizduojama. Augdami tokioje erdvėje, žmonės tampa laisvesni, atviriau reiškia savo nuomonę, labiau įsitraukia į socialines iniciatyvas. Bendravimas tampa atviresnis, o tai ypač padeda uždaresniems, sunkiau realybėje bendraujantiems jaunuoliams. Virtuali erdvė jiems neatrodo tokia baugi, ir joje jie greičiau išmoksta reikalingų bendravimo įgūdžių“.

Informacija pagal poreikį

Tarp jaunimo gerai žinomas įvairių vaizdo klipų kūrėjas, šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook” turintis per 56 tūkst. sekėjų, Omantas Jokubaitis sako, kad didžiausias socialinių tinklų privalumas yra ne pernelyg dažnas asmeninio gyvenimo demonstravimas, o galimybė greitai susisiekti su žmonėmis, kurių esi senokai nematęs ar neturi jų telefono numerio. „Pavyzdžiui, aš pats nesu linkęs dalinti savo asmeninio telefono numerio kam papuola, tad socialiniai tinklai tampa vienintele priemone kaip su manimi susisiekti. „Messenger“ ar kitos susirašinėjimui skirtos programėlės telefone juk nemokamos ir kol telefonas įjungtas, tol matau, kas man rašo“, – teigė pašnekovas.  

Paklaustas, ar įsivaizduoja gyvenimą be paskyros „Facebook“, O. Jokubaitis atsakė teigiamai, nes asmeninį gyvenimą sieti su šiuo tinklu ir taip vengia. Tačiau yra kitų kanalų, kurie jam atrodo labai naudingi. „Nežinau, ar galėčiau įsivaizduoti gyvenimą be „Youtube“. Šiuo metu ten sutalpinta labai daug informacijos bei pagalbos įvairiems atvejams“, – prisipažino jis.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »