Telefonas su „Linux“ operacine sistema

Publikuota: 2003 m. lapkričio 6 d. ketvirtadienis
Antroji pagal dydį pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja „Motorola“ spalio 31 dieną Kinijoje rinkai pristatė ilgai lauktą mobilųjį telefoną, besipuikuojantį „Linux“ operacine sistema bei „Intel“ lustais. Pasak „Motorolos“ atstovo, A760 yra pirmasis ne tik Šaumburge, Ilinojaus valstijoje (JAV) įsikūrusios kompanijos, bet ir apskritai visos mobiliųjų telefonų pramonės intelektualusis (IK) telefonas, arba smartfonas, kuriame kartu panaudojama „Java“ kalba bei „Linux“ operacinė sistema. Taip pat reikia paminėti, jog telefonas naudoja ir „Intel“ kompanijos sukurtą PXA262 procesorių, kuris naudoja daug „flash“ tipo atminties bei yra kompaktiškesnis nei ankstesni lustai. A760 IK telefone taip pat yra asmeninės informacijos tvarkymo programinė įranga, skaitmeninis fotoaparatas, vaizdo grotuvas, MP3 muzikos grotuvas bei greitųjų žinučių programinė įranga. A760 telefono komunikacijos funkcijoms vykdyti naudoja „Motorola“ kompanijos sukurtą lustą i250, o „Intel“ lustai yra skirti kompiuteriniams aspektams. „Intel“ procesorius veikia 200 MHz dažniu, jame yra du 256 MB dydžio „StrataFlash“ atminties lustai. Programinė įranga Telefone naudojama „Qt/Embedded“ programinė sandara iš Oslo (Norvegijos) programinės įrangos kompanijos „Trolltech“. „„Linux bei „Qt/Embedded“ turi daugiau techninių pranašumų, nei kitos operacinės sistemos, pavyzdžiui, maži atminties reikalavimai, kurių reikia „Linux“, stiprus atviras kodas, trečiųjų šalių programuotojų bendruomenė“, – teigia „Trolltech“ įkūrėjas bei prezidentas Eirikas Chambe-Engas. Yra tūkstančiai mobiliųjų renginių programų, sukurtų „Trolltech“ kompanijos sistemai, teigia Chambe-Engas. Jo manymu, „Motorola“ kompanijai paremiant „Linux“ operacinę sistemą, greitai turėtų atsirasti dar daugiau tokių programų. „Per pastaruosius keletą metų gamintojai nemažai domėjosi „Linux“ operacine sistema, tačiau dabar tas dėmesys kur kas didesnes, nes „Motorola“ visa tai realiai pritaikė telefone“, – teigia Chambe-Engas. Jo teigimu, „Trolltech“ šiuo metu derasi su keturiomis kitomis kompanijomis, kurios planuoja prisistatyti IK telefonu su „Linux“ operacine sistema Azijos-Ramiojo vandenyno rinkoms. Chambe-Engas atsisakė įvardinti tas 4 kompanijas. Yra neaiškumų Nepaisant didžiulio susidomėjimo, „Motorola“ nenorėjo atskleisti planų apie A760 realizavimą Jungtinių Valstijų ar Europos rinkose. Kompanija atsisakė atskleisti tikslesnes A760 detales, pavyzdžiui, mažmeninę kainą Kinijoje ar kuriose rinkose telefonas pasirodys vėliau. „Yra labai nedaug detalių apie „Motorolos“ planus dėl A760, – teigia Anglijoje įsikūrusios tyrimų bendrovės „Canalys.com“ analitikė Rachelė Lashford. – Suprantu, kodėl „Motorola“ pristato telefoną Kinijoje – tai didžiulė rinka, o kompanija stengiasi susigrąžinti pasaulio rinkos dalį, kurią prarado kitur“. Jos teigimu, šis žingsnis yra taip pat naudingas ir „Intel“, nes kompanijos procesoriai pateks į rinką, kurioje, tikimasi, įvyks plačiai nusidrieksiantis mobiliųjų telefonų naudojimo augimas.
Šaltinis: „PC World“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

2014 m. ES skaitmeninės darbotvarkės rezultatų suvestinė

Europos Komisija skelbia, kad iš 2010 metais Europos mastu suplanuoto 101 „skaitmeninio veiksmo“, 87 jau pasiekti – o iki 2015-ųjų bus įgyvendinti 95 suplanuoti veiksmai. skaityti »

Ar žinote, kas yra NUC kompiuteriai ir kada juos verta rinktis?

NUC (Next Unit of Computing) — tai nedidelio dydžio kompiuteriai, sukurti kompanijos „Intel“. skaityti »

„Apple“ naujienos, kurias turėtume žinoti

JAV technologijų milžinė „Apple“ birželio 2 d. San Franciske vykusioje konferencijoje WWDC (angl. Worlwide Developer Conference) pristatė rudenį pasirodysiančių naujų operacinių sistemų „iOS“ ir „Mac OS X“ pakeitimus bei svarbius vartotojams, mobiliųjų programų kūrėjams pastebimus atnaujinimus. skaityti »

Kompanija „Unisys“ įvertinta už patikimą duomenų saugumo sprendimą

Informacinių technologijų kompanijos „Unisys“ sukurtas duomenų apsaugos programinis sprendimas „Stealth“ įvertintas „American Technology Award“ (ATA) apdovanojimu, kuris įrodo, jog minėtas sprendimas šiuo metu yra geriausias JAV technologijų sektoriuje. skaityti »

Pirmą kartą Lietuvoje: „Nextury Ventures“ meta 100 tūkst. litų iššūkį „Android“ programuotojams

Rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ organizuoja programavimo konkursą „Nextury Challenge“. skaityti »

Naujasis „Microsoft“ vertėjas pasiruošęs sugriauti kalbos barjerus

Kompanija „Microsoft“ pranešė kurianti naują virtualų vertėją „Skype Translate“, kuris bus paremtas „Skype“ platforma ir gebės realiuoju laiku (angl. on-line) versti žodžius į kitas kalbas. skaityti »

Planuojama privaloma tvarka į kompiuterius diegti lietuvišką programinę įrangą

Naudotis lietuviškais rašmenimis bendraujant kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu – jau seniai ne kliūtis. Tačiau noro naudoti ir lietuvišką programinę įrangą savo kompiuteryje vis dar trūksta. skaityti »

Įmonėms skirtas socialinis tinklas „Yammer“: paprastumas, funkcionalumas ir „Microsoft“ idėja

Vienas iš labai įdomių ir naudingų tinklų -„Yammer“. Tai išskirtinis socialinis tinklas, be kurio savo veiklos nebeįsivaizduoja daugybė pasaulio įmonių. skaityti »

Pristatomas LG flagmanas „G3“

LG Electronics“ (LG) pristato naująjį flagmaną „G3“, kurtą pagal koncepciją „Simple is the New Smart“. skaityti »

Kompanija „Microsoft“ sukūrė virtualųjį asmeninį asistentą „Cortana“

Praėjusį mėnesį vykusioje kompanijos „Build“ konferencijoje bendrovė „Microsoft“ pristatė balsu valdomą programą „Cortana“, kuri yra atsakas į konkurentų siūlomus panašius produktus „Apple Siri“ ir „Google Now“. skaityti »