USB kaupikliai – tikros „velnio lazdelės“, nustatė „SanDisk“

Publikuota: 2008 m. balandžio 11 d. penktadienis

Imation Swivel Flash Drives
„Flash“ atminties kaupiklių gamintoja bendrovė „SanDisk“ perspėjo, kad neapsaugotos USB laikmenos kelia didėjantį pavojų konfidencialių verslo duomenų saugumui.

„SanDisk“ užsakyta apklausa atskleidė, kad daugiau nei 75 proc. JAV IT pramonės darbuotojų darbe naudojasi USB kaupikliais. Tuo tarpu šios, pasak už saugumą atsakingų bendrovių specialistų, „velnio lazdelės“ kelia vis didesnį susirūpinimą dėl galimo konfidencialių duomenų praradimo.

Kovo mėnesį JAV atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad 77 proc. darbuotojų darbe naudoja USB kaupiklius. Didelė apklaustųjų dalis į juos kopijuoja informaciją apie klientus (25 proc. apklaustųjų), finansinius duomenis (17 proc.), verslo planus (15 proc.), informaciją apie įmonės darbuotojus (13 proc.), rinkodaros planus (13 proc.), intelektinės nuosavybės teisės saugomus produktus (6 proc.) ir programų išeities kodą (6 proc.).

Vidutiniškai 1 iš 10 apklausos dalyvių teigė bent kartą viešoje vietoje radęs svetimą USB kaupiklį, o 55 proc. apklaustųjų prisipažino, kad tokiu atveju peržiūrėtų jame įrašytą informaciją.

Nors yra galimybių apsaugoti į laikmenas įrašomą informaciją („SanDisk“ pati siūlo korporacijoms USB kaupiklių turinį saugančią programinę įrangą), 44 proc. apklausos dalyvių teigė, kad jų žiniomis bendrovėje, kurioje jie dirba, nėra draudžiama kopijuoti darbui reikalingą informaciją į asmeninį USB kaupiklį.

Šaltinis: www.balsas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (27)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »