VMI pataria 2 proc. paramą teikti el. būdu

Publikuota: 2011 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Patikimiausias būdas išvengti įkyraus kai kurių paramos gavėjų spaudimo ir iki 2 proc. paramą nuo 2010 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skirti tam, kam iš tiesų norisi skirti, yra pervesti paramą per elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), pataria Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI).

„Elektroniniu būdu pateikę prašymus gyventojai gali būti tikri, jog jų asmens duomenimis nebus pasinaudota savanaudiškais tikslais“, – perspėja Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas.

Svarbu priminti, jog mokesčių mokėtojas, skyręs paramą per EDS, gauna informaciją apie tai, kada jo parama pasiekė jos gavėją.

„Tačiau pats paramos gavėjas neturi jokių galimybių sužinoti, kas jiems skyrė ir kiek paramos, jei nėra paties gyventojo – paramos davėjo – sutikimo. Todėl nereikėtų pasiduoti kai kurių paramos gavėjų drastiškiems pareiškimams, neva patikrinsią, kas skyrė paramą, o kas ne“, – sako D. Bradauskas.

Vilniaus AVMI pažymi, kad organizacijos, turinčios teisę gauti paramą, gali tik informuoti apie save ir savo veiklą, tačiau jokiu būdu nenaudoti neleistinų priemonių. Visi paramos laukiantys juridiniai asmenys privalo turėti paramos gavėjo statusą.

Praėjusiais metais iki 2 proc. sumokėto GPM paramai skyrė apie 460 tūkst. šalies gyventojų, per 39 mln. litų paramos atiteko 16,7 tūkst. šalies organizacijų. Daugiausiai rėmėjų lėšų – apie 270 tūkst. litų – pernai sulaukė labdaros ir paramos fondas „Bėdų turgus“, visuomeninė organizacija Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyrius (per 217 tūkst. litų) bei viešoji įstaiga „SOS gyvūnai“ (apie 188 tūkst. litų).

2009 m. beveik 530 tūkst. gyventojų paramai skyrė daugiau nei 72 mln. litų. Daugiausia rėmėjų lėšų sulaukė labdaros ir paramos fondas „Gerumo versmė“ (daugiau nei 583 tūkst. litų), visuomeninė organizacija Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyrius (apie 422 tūkst. litų), taip pat labdaros ir paramos fondas „Bėdų turgus“, gavęs 392 tūkst. litų paramos.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »