Vėl streikuoja „Teo LT“ internetas

Publikuota: 2007 m. gegužės 17 d. ketvirtadienis

„Būti su pasauliu“ – ar ilgai?

Teo
Vakar apie 13 valandą visoje šalyje eilinį kartą sutriko „Teo LT“ tiekiamas „Zebra“ internetas. Daugelis įmonių, bankų, valstybinių įstaigų, besinaudojančių šio tiekėjo paslaugomis, buvo priverstos nutraukti savo darbą. Dauguma eilinių vartotojų tądien negalėjo naršyti internete, neveikė ir skaitmeninė televizija „Gala“. 

Interneto tiekėjai, perkan-tys interneto srautą tik iš „Teo LT“, taip pat buvo priversti laikinai neteikti savo paslaugų. Panašios situacijos pavyko išvengti toms įmonėms, kurios po ankstesnių „Teo LT“ sutrikimų nusprendė interneto srautą pirkti ne iš vieno, bet iš kelių tiekėjų ir taip apsaugoti savo klientus nuo tokių „siurprizų“.

Dėl dingusio interneto sutriko ir kai kurių komercinių bankų interneto svetainės ir elektroninės bankininkystės sistemos. Klientams buvo nepasiekiami bankų „Hansabankas“, „DnB Nord“, „Parex“, „Snoras“ puslapiai. Nutrūkus interneto ryšiui laikinai sutriko ir elektroninė bankininkystė, tačiau ji atkurta pasinaudojus kito interneto tiekėjo paslaugomis. Jei parduotuvės naudojasi „Teo“ internetu, galėjo trikti atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis. Neabejotina, jog dėl nesklandumų visi „telekominio interneto“ vartotojai patyrė nuostolių.

Nepaisant to, jog nuo šių metų kovo mėnesio bendrovės „Teo“ interneto ryšys nutrūksta jau penktą ar šeštą kartą, įmonės vadovybė iki galo neatskleidžia tikrųjų gedimo priežasčių. Specialistai ir nepriklausomi ekspertai spėja, jog blogio šaknys glūdi pačioje technologijoje – interneto signalas yra tiekiamas moraliai pasenusiais variniais kabeliais. Modernizuoti tinklus ir įrangą yra tiesiog būtina, tačiau tai užtruktų ne vienus metus, todėl buvęs telekomunikacinių paslaugų monopolininkas delsia, matyt, tikėdamasis, jog problemos išsispręs pačios savaime.

Deja, tenka jį nuvilti – trypčiojimas aplink seną geldą nepagelbės. Vienintelė reali išeitis šioje situacijoje – šviesolaidis. Šviesa koduojamas signalas nepatiria trukdžių keliaudamas šviesolaidiniais tinklais, o pats šviesolaidis gali perduoti keliskart didesnį informacijos kiekį negu vario laidai, tačiau, kiek kartų dar turės nukentėti vartotojai, kad šią paprastą tiesą suprastų „Teo“ vadovai, iki šiol neaišku.

Šaltinis: www.siauliupliusas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »