„Vertu“ pristatė pirmąjį „Android“ išmanųjį telefoną

Publikuota: 2013 m. vasario 13 d. trečiadienis

Kompanija „Vertu“, elitinių mobiliųjų telefonų gamintoja, anonsavo savo pirmąjį išmanųjį telefoną, valdomą operacinės sistemos „Android“, praneša „BBC News“.

Išmanusis telefonas „Vertu Ti“ kainuos 7 900–16 500 eurų – tai priklausys nuo korpuso ir apdailos medžiagų. Brangesniuose modeliuose naudojamas auksas, o pigesniuose – titanas ir oda. „Vertu Ti“ dirba valdomas „Android 4.0“.

Išmaniajame telefone yra dviejų branduolių procesorius, dirbantis 1,7 GH taktiniu dažniu. „Vertu Ti“ ekranas padengtas safyriniu stiklu; 3,7 colių įstrižainės ekranas yra 480 x 800 taškų raiškos. Įrenginyje įdiegta 8 megapikselių kamera. Išmanusis telefonas nepalaiko LTE tinklų.

Komentuodamas ne pačias pažangiausias įrenginio charakteristikas, vyriausiasis „Vertu“ dizaineris Hutchas Hutchisonas pareiškė, kad jo kompanija „niekada nebus progresyviausia“. „Mes renkamės laiko patikrintas technologijas ir meistrišką išpildymą, – pabrėžė jis. – „Vertu“ nėra vienkartinis produktas.“

Kaip teigia kompanijos vadovas Perry Oostingas, „Vertu“ pasirinko „Android“, nes ši operacinė sistema yra populiariausia rinkoje.

„Vertu“ gyvuoja nuo 1998 metų. Ilgai kompanija leido įprastus telefonus su „Java“. Pirmasis „Vertu“ išmanusis telefonas – „Constellation Quest“ – pasirodė 2010 metais. Po jų sekė išmanusis telefonas „Constellation T“, pirmasis „Vertu“ aparatas jutikliniu ekranu.

„Constellation Quest“ ir „Constellation T“ valdė operacinė sistema „Symbian“, kuria kūrė „Nokia“, pirminė „Vertu“ kompanija. 2011 metais „Nokia“ nusprendė parduoti „Vertu“. Nauja „Vertu“ valdytoja tapo investicinė grupė „EQT VI“. Sandoris įvyko 2012 metų vasarą, suma neskelbiama.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »