Vilniaus miesto VPK pristatė interneto svetainę

Publikuota: 2004 m. gruodžio 15 d. trečiadienis
„Penkių kontinentų“ el. ugdymo įstaigos, el. policijos bei el. poliklinikos projektai (VIDEO)

Policijos jaunimo klubo 3-asis gimtadienis (VIDEO)

Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas siekia, kad 2007 metais Vilnius būtų saugiausia Lietuvos, Rytų ir Centrinės Europos sostinė. Tarp komisariato keliamų uždavinių – viešųjų ryšių stiprinimo, organizuoto nusikalstamumo prevencijos, universlaus policijos pareigūno ruošimo ir t.t – minima informacinių technologijų plėtra, t.y darbo vietų kompiuterizavimas, telefoninio ryšio modernizavimas, interneto svetainių kūrimas, kuriomis siekiama formuoti teigiamą policijos pareigūno įvaizdį bei visuomenės pasitikėjimą policija.

Vilniaus miesto VPK interneto svetainė
www.policija.lt/sostine

Įgyvendindamas šiuos tikslus, Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas gruodžio mėnesį visuomenei pristatė interneto svetainę www.policija.lt/sostine (www.vilnius.policija.lt). Ją sukūrė „Penkių kontinentų“ antrinė įmonė „Lietaus dizainas“. Galima sakyti, kad vienas iš pagrindinių svetainės tikslų – interaktyvus bendravimas su miesto bendruomene, siekiant teikti viešą informaciją, pristatyti veiklos rezultatus, aktyvinti visuomenę, keisti jos požiūrį į teisėsaugos organus.

„Policijos tikslas buvo sukurti dinamišką tinklalapį, kuris leistų operatyviai pateikti informaciją visuomenei, būtų patrauklus lankytojams, užtikrintų glaudų ryšį tarp policijos ir visuomenės“, – pristatydamas projektą teigia El. komercijos sprendimų departamento projektų vadovas V. Bijūnas.

Šiems tikslams įgyventinti pritaikytas svetainės turinys, atitinkamai parinkta ir pateikta praktinio pobūdžio informacija. Pavyzdžiui, svetainėje skelbiamos naujienos apie kriminogeninę situaciją Lietuvoje, kriminalinius įvykius, teisėsaugos institucijų veiklą, kasdien pateikiamos Vilniaus mieste užregistruotų nusikaltimų suvestinės. Viena iš įdomesnių rubrikų – renginiai, kurioje galite ne tik sužinoti, bet ir dalyvauti policijos organizuojamose akcijose, šventėse, pasiskaityti apie dalyvavimą susitikimuose, seminaruose.

„Siekėme, kad visuose sukurtuose tinklalapiuose veiktų turinio valdymo sistema „I-manager“, kuri užtikrina lengvus duomenų mainus, fotografijos, vaizdo failai, dokumentai, saugomi duomenų saugykloje http://media.5ci.lt, lengvai prieinami kiekvienam internautui“, – sako El. komercijos sprendimų departamento projektų vadovas V. Bijūnas. „Tikimės, kad ateityje šiuose tinklalapiuose lankytojai galės gauti visas policijos teikiamas viešąsias paslaugas“.

Policija nori ne tik informuoti, bet ir sulaukti gyventojų pagalbos, todėl svetainėje pranešama apie dingusius asmenis, kuriuos galbūt esate kur nors matę, degalinių apsaugos kamerų nufilmuoti vaizdai, kuriuose užfiksuoti įtariamieji, atsiskaitę už degalus vogta kortele arba už juos nesumokėję. Policijos pareigūnai siūlo pasinaudoti naudingais patarimais – kaip elgtis, jeigu radote įtartiną daiktą, jeigu pagrobė jūsų automobilį, nuo ko pradėti, jeigu norite tapti vairuotoju, kaip turi elgtis vaikas, likęs vienas namuose, ką daryti, jeigu suaugusieji prieš jus pakėlė ranką ir t.t.

Jeigu turite kokių nors klausimų, galite nusiųsti laišką el. paštu arba paklausti svetainėje įdiegtame forume. Čia pat galite pateikti skundus ar pasiūlymus, pranešti apie padarytą nusikaltimą arba pareikšti padėką. Į jūsų klausimus pasirengęs atsakyti ir Vilniaus miesto VPK viršininkas Erikas Kaliačius. Jeigu esate pasirengęs tapti policijos rėmėju, čia sužinosite, kaip tai padaryti.

Tinklalapyje rasite ne tik tekstinę informaciją, bet ir vaizdo reportažus. Šiuo metu galite peržiūrėti Policijos dienos nominacijas, kurios buvo įteiktos šių metų rugsėjo 30 dieną sostinės sporto ir pramogų klube „Forum Palace“ Vilniaus apskrities policijos darbuotojų šventinio vakaro metu, skirto Lietuvos policijos dienai paminėti. Labiausiai nusipelniusiems įteiktos „Metų krikštatėvio“, „Metų krivulės“, „Metų šerifo“, „Metų sanitaro“, „Virto ąžuolai“, „Metų Heraklio“, „Metų kanapinio“, „Seklio Morkos“, „Metų farės“, „Auksinio ramento“ ir „Auksinės plunksnos“ nominacijos. „Penkių kontinentų“ TV studijos darbuotojai specialiai šiam renginiui nufilmavo 30 sekundžių vaizdo reportažus, kuriuose norėta atskleisti pareigūnų pomėgius, savybes, pasiekimus, darbo specifiką, todėl policijos darbuotojai filmuoti ne tik darbo kabinetuose, bet ir miesto turgavietėse, gamtoje, jojantys ant žirgų ir t. t.

Svetainėje galima susipažinti ir informacinėmis technologijomis bendrauti su sostinės policijos simboliu Liūtuku. Konkursu „Renkame policijos draugą“ siekiama vykdyti moksleivių ankstyvąją prevenciją, skatinti vaikų meninę saviraišką, kūrybiškumą, gerinti policijos ir vaikų bendradarbiavimą bei sukurti sostinės policijos simbolį. Konkurse dalyvavo apie 30 Vilniaus miesto mokyklų. Iš visų atsiųstų piešinių, kurių buvo apie 300, nugalėtoju tapo liūtukas. Švenčiant policijos dieną prie Baltojo tilto, Vilniaus m. VPK raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti visi vaikai, kurie konkursui pateikė liūtuką. Inspektorius Liūtas yra pristatomas Vilniaus miesto mokymo ir ugdymo įstaigose, dalyvauja ir kituose renginiuose.

Vienas iš prioritetinių „Penkių kontinentų“ įmonių grupės tikslų – elektroninės visuomenės kūrimas. Ne vienerius metus bendrovė įgyvendina el. ugdymo įstaigų, el. medicinos bei el. policijos projektus. Naudodama naujausias informacines technologijas, įmonė sukūrė dinamiškas interneto svetaines Vilniaus miesto Transporto policijos komisariatui, Vilniaus miesto 1-ajam ir 6-ajam policijos komisariatams, Lietuvos kriminalinei policijai, remia Policijos jaunimo klubą, kuris užtikrina jaunimo užimtumą ir nusikaltimų prevenciją.

Visame Vilniaus mieste (verslo centre „Europa“, Šeškinės mikrorajono centre, Spaudos rūmuose) montuojamos interneto vaizdo kameros, kuriomis policija stebi ir užtikrina vilniečių saugumą. Policijos komisariatai (Vilniaus miesto 6-asis policijos komisariatas, Policijos jaunimo klubas) jungiami prie informacinės visuomenės tinklo „Skynet“, socialiai remtiniems žmonėms skiriamos telekomunikacinės priemonės, norint užtikrinti jų saugumą. Trumpuoju IP telefonijos numeriu galima nemokamai paskambinti į Vilniaus miesto 6-ąjį policijos komisariatą. „Remdami policiją, mes prisidedame prie saugios visuomenės kūrimo“, – teigia V. Bijūnas.

„Auksinis ramentas“ – Artūras Zuokas (VIDEO)

„Virto ąžuolai“ – Vilius Žilionis (VIDEO)

„Seklys morka“ – Rimantas Čepulis (VIDEO)

„Metų šerifas“ – Jurij Gudalevič (VIDEO)

„Metų sanitaras“ – Vladimiras Jankoit (VIDEO)

„Metų kanapinis“ – Artūras Bertašius (VIDEO)

„Metų krivulė“ – Juozas Učkuronis (VIDEO)

„Metų farė“ – Renata Gulbova (VIDEO)

„Metų krikštatėvis“ – Irina Pozinienė (VIDEO)

„Metų Heraklis“ – Milgedas Aleksandravičius (VIDEO)

„Auksinė plunksna“ – Paulius Radvilavičius (VIDEO)

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (27)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »