„WikiLeaks“ grasina Švedijos ministrui

Publikuota: 2012 m. vasario 22 d. trečiadienis

„WikiLeaks“ svetainės vadovybė pažadėjo atrasti ir publikuoti dokumentų, įrodančių, jog buvęs Švedijos Vyriausybės vadovas ir dabartinis šios šalies užsienio reikalų ministras Karlas Bildtas (Carl Bildt) bendradarbiavo su JAV saugumu.

„WikiLeaks“ artimas šaltinis informavo, jog slapti dokumentai rodo, kad 1973 metais K. Bildtas buvo JAV informatorius. Jis bendradarbiavo su JAV valdžia nusižengdamas Švedijos įstatymams. Kokiais konkrečiais nusikaltimais kaltinamas K. Bildtas, kol kas neskelbiama. Spėjama, jog po dokumentų publikavimo politikui teks atsistatydinti ir pamiršti apie tolimesnę karjerą.

„WikiLeaks“ grasinimai Švedijos valdžiai susiję su šio tinklalapio įkūrėjo Džuliano Asandžo (Julian Assange) teismo procesu. Švedijos vadovybė kaltina Dž. Asandžą seksualiniais nusikaltimais ir siekia jos ekstradicijos iš Didžiosios Britanijos. Dž. Asandžo šalininkai įsitikinę, jog Stokholmas nori išduoti jį Vašingtonui, kur „WikiLeaks“ įkūrėjas būtų teisiamas už konfidencialios informacijos paviešinimą.

Švedijos užsienio reikalų ministerija kol kas niekaip nesureagavo į šiuos įvykius ir teigia pirmiau norinti susipažinti su visais dokumentais. Pats ministras pareiškė labai laukiantis šių įrodymų, nes, jo manymu, iškart po to visa jį „juodinanti“ „WikiLeaks“ kampanija žlugs.

K. Bildtas Švedijos Vyriausybei vadovavo 1991–1994 metais, o užsienio reikalų ministro pareigas jis eina nuo 2006 metų rudens.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Buvęs „WikiLeaks“ serveris parduodamas „eBay“

Tinklalapio „WikiLeaks“ serveris, kuriame anksčiau buvo saugomi slapti JAV valdžios dokumentai, parduodamas el. parduotuvėje „eBay“. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »