Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. Atsakymas –  ne. Tai pastebėjo ir pasisakė Nebūk naivus kelyje sąjungos (NKKS) prezidentas Mindaugas Jonušas, kuris visų dalyvių dėmesį atkreipė į socialinių tinklų spąstus vaikui ar jaunuoliui, ieškančiam su kuo keliauti. 

„Šių dienų socialinių tinklų pasiūla iškreipė vaiko bei paauglio suvokimą apie tai, kad būtina keliauti atsakingai. Tapo norma ir mada net nestabdyti pakeleivingą automobilį, o tiesiog vairuotoją, galintį suteikti vežimo paslaugą, susirasti internete, – sakė NKKS prezidentas. – Taip moderniau, nereikia šalti lauke, o ir gaišti laiko. Tačiau, kai taip kelionei ruošiasi vaikas, su kuriuo šeimoje nekalbama apie realius pavojus ar bent apsisaugojimo būdus, tokios kelionės gali tapti pražūtimi“. NKKS prezidento teigimu, socialinių tinklų grupės, teikiančios minėtų paslaugų pasiūlas, turėtų būti prižiūrimos. Be to, M. Jonušo nuomone, juose turėtų būti įvestas amžiaus cenzas tam, kad būtų saugomos vaikų ir jaunuolių gyvybės bei formuojami teisingi kelionės įgūdžiai.

„Kol šeimos nariai nekreips dėmesio į tai, ką veikia jų vaikai internete, tol šie negalės pretenduoti į jiems realiai priklausomą pagarbą socialiniuose tinkluose. O vyresniųjų teigimas, kad pats vaikas renkasi – tai  tolygu tiksinčioms bomboms, kurių jau ne viena susprogo, palikdamos tragiškas pasekmes,“ – sakė M. Jonušas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvių kalbos galėsime mokytis internetu

Lietuvių kalbos institutas 2012 metais pradėjo įgyvendinti projektą, kurio metu bus sukurta lietuvių kalbos mokymosi internetu sistema, skaitmeniniai žodynai, kartotekos ir patobulintas vienintelis lituanistinis šriftas „Palemonas“. skaityti »

Elektroninis aukcionas padėjo sutaupyti milijoną litų

Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos (CVP IS) priemonėmis neseniai surengus aukcioną maisto produktams nuteistiesiems pirkti, pavyko sutaupyti beveik milijoną litų. skaityti »

Atnaujinta Vilniaus renginių svetainė

Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras pristato 2013 metais atnaujintą renginių svetainę www.vilnius-events.lt. skaityti »

„YouTube“ gali atsirasti mokamų prenumeratų

Populiariosios vaizdo prieglobos „YouTube“ administracija gali įdiegti mokamas kai kurių populiarių kanalų prenumeratas. skaityti »

2012-ieji „Yahoo“ buvo pelningi

Kompanijos „Yahoo“ grynasis pelnas 2012 metais išaugo beveik keturis kartus – nuo 1,05 mlrd. dolerių 2011 metais iki 3,95 mlrd. dolerių. skaityti »

„Google“ sukūrė išsamų Šiaurės Korėjos žemėlapį

„Google Maps“ atsirado išsamus Šiaurės Korėjos žemėlapis. Iki šiol žymi šalies teritorija buvo vaizduojama kaip balta dėmė, kurioje buvo pažymėta tik sostinė Pchenjanas. skaityti »

Internete galima peržiūrėti 1918–1961 m. dokumentinę medžiagą

Nuo 2010 metų gegužės mėnesio Lietuvos centrinis valstybės archyvas Europos regioninės plėtros fondo ir bendrojo finansavimo lėšomis vykdo projektą „Lietuvos dokumentinis kinas internete (e-kinas)“. Projektą įgyvendinant skaitmeninamos dokumentinio kino juostos, siekiant jas išsaugoti ir suteikti galimybę peržiūrėti kiekvienam žmogui, turinčiam prieigą prie interneto. skaityti »

Socialinis tinklas „Google+“ – antras pagal populiarumą

Socialinis tinklas „Google+“, sugebėjęs okupuoti antrąją reitingo eilutę, daugeliui ekspertų tapo staigmena. skaityti »

„Google“ pristatė paieškos sistemą pagal paveikslėlius

Paieškos sistemos kūrėjai ruošiasi artimiausiomis dienomis atnaujinti paieškos pagal paveikslėlius funkciją. skaityti »

Vilniečiai internetu gali balsuoti dėl miesto biudžeto

Vilniaus miesto interneto portale vilniečiai gali teikti pastabas ir balsuoti dėl svarstomo 2013 metų sostinės biudžeto. skaityti »