Asmens duomenų apsauga keliasi į elektroninę erdvę

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Asmenys, turintys klausimų dėl asmens duomenų tvarkymo, atsakymus į juos jau gali gauti internetu. Nuo 2013 metų kovo 1 d. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) savo teikiamas paslaugas perkėlė į elektroninę erdvę.

„VDAI klientai mielai naudojasi mūsų pradėtomis teikti elektroninėmis paslaugomis. Jiems nebereikia vykti pas mus ir teikti prašymų, skundų popieriniu formatu ar siųsti juos registruotu laišku. Tai galima padaryti tiesiog prisijungus prie interneto svetainės www.ada.lt“, – sako VDAI direktoriaus pavaduotoja Rita Vaitkevičienė.

Įgyvendinus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos elektroninių paslaugų sistema“, internetu pradėtos teikti 8 paslaugos:

• konsultacijų teikimas;
• paslauga duomenų subjektui įgyvendinant jo teisę susipažinti su duomenų valdytojų tvarkomais asmens duomenimis (duomenų subjekto prašymu VDAI surenka iš registruotų duomenų valdytojų duomenų subjekto asmens duomenis arba informaciją apie jo asmens duomenų tvarkymą ir supažindina duomenų subjektą su surinktais asmens duomenimis ar informacija);
• prašymų dėl informacijos ir dokumentų gavimo nagrinėjimas;
• asmenų skundų ir pranešimų nagrinėjimas;
• išankstinės patikros procedūros vykdymas;
• duomenų valdytojų registracija ir registracijos duomenų keitimas asmens duomenų valdytojų valstybės registre;
• duomenų valdytojų atsakymai į VDAI užklausas dėl tvarkomų asmens duomenų teikimas (duomenų valdytojui nebereikia siųsti popierinio atsakymo varianto VDAI);
• leidimo teikti asmens duomenis į trečiąsias šalis išdavimas.

Pasak R. Vaitkevičienės, pastaruoju metu į VDAI dėl duomenų apsaugos kreipdavosi vis daugiau asmenų, tad elektroninės paslaugos sukurtos pačiu laiku.

„Žmonės skundžiasi dėl tiesiogine rinkodara užsiimančių bendrovių veiksmų, dėl asmens kodo naudojimo pagrįstumo, dėl skolininkų, asmens duomenų tvarkymo internete ir kt. Asmens duomenis naudoja vis daugiau įmonių, dalinančių lojalumo korteles, duomenys kaupiami kitais tikslais, todėl natūralu, jog gauname ne tik daugiau skundų, bet ir klausimų, kaip asmenų duomenis valdyti teisingai“, – sako VDAI direktoriaus pavaduotoja.

R. Vaitkevičienės teigimu, viena labiausiai jų pačių darbą lengvinančių naujųjų elektroninių paslaugų – galimybė interneto svetainėje teikti konsultacijas, kurios pateikiamos raštu, kad asmuo jas galėtų panaudoti įrodinėjimui (telefonu gautos konsultacijos neišsaugosi). Tai leidžia suteikti informaciją užsakovams paprasčiau ir greičiau nei siunčiant raštus paprastu paštu.

Projektas „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos elektroninių paslaugų sistema“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »