ES kovoja už europietišką audiovizualinį turinį internete

Publikuota: 2017 m. gegužės 30 d. antradienis

Europos Sąjunga sugriežtino reikalavimus audiovizualiniam turiniui, skelbiamam internetu. Gegužės 23 d. naujas sąlygas patvirtino 28-ių ES šalių kultūros ministrai.

Pagal naujas taisykles, bent 30 proc. „Netflix“, „Google Play“ ir „iTunes“ platinamo turinio privalo būti sukurta Europoje.  Anksčiau reikalavimuose buvo numatyta 20 proc. riba.

Europos komisija pirmą kartą pristatė savo planus peržiūrėti audiovizualinį turinį reglamentuojančią direktyvą 2016 m., atsižvelgdama į tai, kad europiečiai vis daugiau laiko praleidžia klausydami/žiūrėdami pramoginį turinį per internetą. Komisijos tyrimo duomenimis, kasdien europiečiai stebi interneto audiovizualinį turinį apie 100 mln. valandų.

Pagal naujas taisykles, interneto svetainėse turi būti siūlomas katalogas, kuriame trečdalis  turinio yra sukurtas Europoje. Interneto platformos, teikiančios audiovizualinio turinio paslaugas, privalės padidinti europietiško turinio matomumą, sukurdamos atskirus skyrius, paieškos priemones, kad lankytojai galėtų lengviau  jį rasti.

„Europos audiovizualinio sektoriaus plėtra ir kultūrinės įvairovės finansavimas turėjo įtakos  tradicinės televizijos likimui, tai paskatino mus aktyviau kurti kvotas, lemiančias audiovizualinio turinio internete augimą“, – sakė Ispanijos kultūros ministras Injigas Mendesas de Vigas.

 

Šaltinis: euractiv.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »