„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 12 d. penktadienis

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose.

„Facebook“ naudotojai čekai ir slovakai socialiniame tinkle pastebėję pranešimus apie „teroro aktą Prahoje“ ir paspaudę pateiktą nuorodą buvo nukreipiami į sukčiavimo svetainę, kurioje prašoma suvesti „Facebook“ prisijungimo duomenis, kad būtų galima perskaityti visą naujieną. Tačiau ir prisijungus vartotojai atsidurdavo dar kitame fiktyviame „Facebook“ puslapyje.

„Iš to, ką mums pavyko sužinoti apie šią sukčiavimo kampaniją, darome išvadą, kad ataka yra pritaikyta plisti ir kitose šalyse“, – perspėja ESET kenkėjiškų programų tyrėjas Lukaš Štefanko.

Melagingą žinią apie tariamą teroristo ataką Prahoje vis dėlto nebuvo sunku demaskuoti, nes naujieną iliustruojančioje nuotraukoje esanti vieta visiškai nepriminė Prahos, ar tuo labiau kito didelio miesto Europoje. Nepaisant to, apgaulė plito žaibiškai.

Netrukus po sukčiavimo kampanijos pasirodymo „Facebook“ pradėjo blokuoti apgaulei naudotus „Facebook“ sukčiavimo puslapius. Juos, kaip ir kitas su šia apgavyste susijusias svetaines, kurių domenai užregistruoti to paties asmens, blokuoja ir ESET saugumo sprendimai.

„Per pastarąsias savaitės tas pats asmuo užregistravo 84 domenus. Keli jų turėjo funkcionalumą sukčiauti „Facebook“, tuo tarpu kiti domenai galėjo būti panaudoti didesnio masto atakoms ateityje“, – teigia Lukaš Štefanko.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja atsargiau vertini socialiniuose tinkluose platinamas naujienas, ypač jei jos pasižymi šokiruojančiu turiniu ir skelbia tai, apie ką nerašo oficiali žiniasklaida. Jei užkibote ant sukčių kabliuko ir sukčiavimo svetainėje suvedėte savo „Facebook“ paskyros prisijungimo duomenis, patariama nedelsiant pasikeisti prisijungimo slaptažodį ir naudoti „Facebook“ siūlomą prisijungimo patvirtinimą. Ypač svarbu pasikeisti prisijungimo duomenis ir kitose svetainėse, jei tam naudojate tą patį slaptažodį.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »