IBM „debesys“ padeda valdyti miestus

Publikuota: 2013 m. spalio 10 d. ketvirtadienis

IBM pristatė naujas priemones, leidžiančias analizuoti miesto infrastruktūros generuojamus duomenis ir geriau tenkinti gyventojų poreikius.

Visame pasaulyje didmiesčiai sprendžia augančio gyventojų skaičiaus, senstančios infrastruktūros ir mažinamo biudžeto iššūkius. Kartu su „Išmaniųjų miestų“ programoje dalyvaujančiomis savivaldybėmis IBM parengė universalius nestruktūruotų duomenų (angl. Big Data) analizės įrankius, kurie padeda efektyviau planuoti miesto valdymą, tiksliau prognozuoti remonto darbus ir pagerinti paslaugų teikimo efektyvumą.

IBM parengti įrankiai veikia debesų kompiuterijos pagrindu. Toks modelis leidžia sumažinti investicinius ir technologijų diegimo kaštus: programoje dalyvaujantys miestai gali pradėti naudoti integruotus IBM įrankius netgi nedideliems projektams su nedideliais biudžetais ir už paslaugas moka tik tiek, kiek išteklių panaudoja.

Naujosios priemonės gali būti panaudojamos itin skirtingose miestų veiklos srityse: infrastruktūros planavimo įrankis leidžia prognozuoti biudžeto poreikius dideliems investiciniams projektams. Renginių valdymo sistema susieja visus mieste vykstančius renginius, padeda numatyti su jais susijusias galimas transporto grūstis ir planuoti miesto paslaugas. Vandens tiekimo efektyvumo analizė gali pagerinti miesto vandentiekio darbą ir padidinti infrastruktūros ilgaamžiškumą, sutaupyti energijos bei sumažinti vandens nuostolius.

Galėdamos aiškiai matyti infrastruktūros – kelių ar vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžių – būklę ir analizuoti priežiūros kaštus, miestų tarnybos gali iš anksto planuoti remonto darbus. Pavyzdžiui, naujoji infrastruktūros vertinimo programa surenka atskirus sistemų rodmenis ir gali numatyti, kur ir kada labiausiai tikėtina vandentiekio ar kanalizacijos avarija. Jei toje vietoje buvo planuojama atnaujinti asfalto dangą, tikslingiau prieš tai sutvarkyti ar visiškai pakeisti po žeme esančius nebepatikimus miesto komunikacijų mazgus. Tokie koordinuoti miesto tarnybų veiksmai leidžia sutaupyti infrastruktūros vystymo lėšas.

 Įdomūs faktai

  • Konsultacijų kompanijos „McKinsey&Company“ vertinimu, optimizuojant viešąją infrastruktūrą pasauliniu mastu galima sutaupyti 1 trilijoną JAV dolerių per metus.
  • McKinsey ekspertai skaičiuoja, kad 2013–2030 m. miestų infrastruktūrai vystyti reikės 57 trilijonų JAV dolerių.
  • 60 proc. buičiai naudojamo vandens tiekiama į didmiesčius.
  • Pasaulio banko duomenimis, geriamo vandens nuostoliai dėl nuotėkių ir  vagysčių kasmet siekia 14 milijardų JAV dolerių.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pradėjo veikti naujoji Finansų ministerijos interneto svetainė

Finansų ministerija informuoja, kad šią savaitę pradėjo veikti naujoji ministerijos interneto svetainė finmin.lrv.lt. skaityti »

Vyresnės kartos žmonės vis aktyviau perka internetu

Elektroninių parduotuvių populiarumas nuolat didėja. Sparčiausiai auganti jų klientų auditorija – tai asmenys, kurių amžius per 55 metus. skaityti »

Per penkerius metus „Wi-Fi“ rinka padvigubės

Analitinė bendrovė „MarketsandMarkets“ paskelbė prognozes apie belaidžių tinklų „Wi-Fi“ populiarėjimą. skaityti »

Lietuviškame portale – daugiau nei 200 tūkst. viso pasaulio viešbučių

Keliaujantiems savarankiškai padės lietuvių kurtas portalas „Viesbuciai.lt“, jungiantis per 200 tūkst. viešbučių visame pasaulyje. skaityti »

Naudotojai dažniau ieško informacijos internete, nei bando ją įsiminti

Šiuolaikiniai naudotojai nesivargina išmokti ar įsiminti informaciją, kurią lengvai galima rasti internete arba tarp duomenų, saugomų skaitmeniniame įrenginyje. skaityti »

Europoje auga šviežių vaisių ir daržovių pardavimas internetu

Augant elektroninei komercijai, didėja poreikis įsigyti vaisius ir daržoves internetu. Europos statistikos departamentas „Eurostat“ praneša, kad ateityje elektroninės komercijos mastai tik didės ir tai ženkliai paveiks šviežių vaisių ir daržovių rinką. skaityti »

Modernus belaidis internetas – visose viešbučio erdvėse

Prabangių viešbučių atstovai pažymi, kad sklandus interneto ryšys yra būtinas tarsi vanduo ar elektra ir jis turi būti nemokamas. Ši taisyklė galioja ne tik vestibiulyje ar kambariuose, bet ir visose kitose viešbučio erdvėse. skaityti »

Visos administracinės baudos – vienoje sistemoje

Lietuvoje pradėjo veikti nauja elektroninių paslaugų sistema, skirta administruoti asmenims paskirtas baudas. skaityti »

Lietuvos krepšinio rinktinei – palaikymo akcija internete

Artėjant Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvos krepšinio federacija drauge su tarptautine telekomunikacijos kompanija „Huawei“ pradeda akciją „Mes už Lietuvą“. skaityti »

iVilnius.lt pristatė išskirtinį ir spalvingą sostinės žemėlapį

Dienos šviesą išvydo naujas ir unikalus sostinės žemėlapis. Visas žemėlapis yra pieštas ranka, kiekviena detalė smulkiai dizainerės apgalvota. skaityti »