Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Publikuota: 2017 m. liepos 18 d. antradienis

Turbūt ne vienas esame susimąstę, kaip gyventume be interneto. Internetu nesinaudojantys atokių kaimelių gyventojai, ko gero, gyventų kaip gyvenę, tačiau šiandienos miestietis be interneto sunkiai sužinotų dienos naujienas, norimo patiekalo receptą ir vargu ar patogiai susimokėtų būsto bei paslaugų sąskaitas.

Geras ir spartus internetas – tai ne tik komfortas ir galimybė naudotis interaktyviomis pramogomis, bet ir būtina šiuolaikiško gyvenimo sąlyga. Kadangi Lietuvoje interneto technologijos yra vienos pažangiausių pasaulyje, o interneto ryšio tiekėjų, siūlančių savo paslaugas – ne vienas ir ne du, gali būti nelengva išsirinkti kainos ir kokybės atžvilgiu geriausią interneto planą.

Pristatome pagrindines interneto rūšis bei suteikiame naudingos informacijos apie tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią internetą.

Lietuvoje vyraujančios interneto rūšys: plačiajuostis, šviesolaidinis bei 4G internetas. Plačiajuostis internetas – tai pakankamai didelį greitį išvystyti galintis internetas, tinkamas pagrindiniams poreikiams. Turintiems laidinius telefonus būdavo naudinga įsivesti DSL plačiajuostį internetą, tačiau šią interneto rūšį jau senokai lenkia šviesolaidinis, dar vadinamas optinis, internetas. Tai šiuolaikiškas internetas, kuris atsparus atmosferos trikdžiams, pasižymi geru spartumu ir aukšta kokybe. Taip pat pravartu užsisakyti šviesolaidinį internetą kartu su televizijos planu – tai gana populiarus pasirinkimas Lietuvoje. 4G internetas laikomas miestiečiui pritaikytu internetu. Tai naujos kartos interneto ryšys, kuris patrauklus dėl mobilumo galimybės – maži, nešiojami modemai leis kompiuterį prisijungti prie interneto kelionės metu ar pas draugus.

Kokie kriterijai svarbiausi renkantis internetą?

  • Kaina. Jau tapo įprasta, kad geriausius interneto ryšio pasiūlymus galima gauti jeigu pasirenkamas mažesnės spartos internetas arba interneto paslaugos perkamos kartu su televizijos paketu.
  • Sparta. Jeigu internetu planuoja naudotis visa Jūsų šeima (keli išmanieji telefonai, planšetės bei kompiuteriai), natūralu, kad prireiks didesnės greitaveikos interneto ryšio.
  • Ryšio kokybė. Jeigu naudojatės mobiliuoju 4G internetu, kuris veikia mobiliojo ryšio pagrindu, nenustebkite, jeigu vienoje vietoje gausite puikų ryšio signalą ir mėgausitės dideliu interneto greičiu, o išvykę į užmiestį susidursite su ryšio problemomis.
  • Vietovė. Vieta, kurioje esate įsikūrę, yra svarbus aspektas renkantis interneto ryšį. Jeigu gyvenate didmiestyje dažniausiai geriausias pasirinkimas – optinis internetas, kadangi šviesolaidinis ryšys čia yra itin plačiai išvystytas ir juo naudojasi didžioji dauguma miestiečių.

Jeigu gyvenate vietovėje, kurioje yra galimybė įsirengti bet kurio tipo internetą, pasirinkti patį tinkamiausią gali būti nelengva užduotis. Kiekviena ryšio bendrovė gali pasiūlyti įvairius paslaugų paketus, pritaikytus geriausiai kliento patirčiai. Miestuose populiaru rinktis išmaniosios televizijos ir šviesolaidinio interneto paslaugų paketą, tačiau kiti pirmenybę teikia vien aukštos kokybės internetui. Informaciją apie geriausius ir Jūsų namams tinkamiausius interneto pasiūlymus suteikia ryšio bendrovės bei tarpininkaujančios įmonės, kurios gali tiksliai nustatyti optimaliausią interneto planą pagal Jūsų namų adresą.

Pasirinkti planą padės Myplan.lt

Šaltinis: Myplan.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »