„Interneto savaitė 2016“: atraskime daugiau interneto galimybių

Publikuota: 2016 m. kovo 14 d. pirmadienis

Daugelis žymią savo laiko dalį praleidžiame internete, juo naudojamės vis plačiau, todėl esame kviečiami kurti jame saugią aplinką, geriau pažinti interneto teikiamas galimybes ir išvengti kibernetinėje erdvėje kylančių grėsmių. Tai yra viena svarbiausių šių metų Europoje rengiamos „Interneto savaitės 2016“ („Get Online Week 2016“) skelbiamų žinių. Taip pat pabrėžiama, kad artimiausioje ateityje net 90 proc. darbo vietų Europoje – įskaitant inžinerijos, finansų apskaitos, slaugos, medicinos, meno, architektūros ir kitas profesijas – bus reikalingi tam tikri naudojimosi internetu įgūdžiai.

Aktyvūs, bet darbui dar nepasirengę

„Šioje  Europos šalims skirtoje akcijoje  dalyvaujame ir savo šalyje renginius organizuojame jau septinti metai. Tai leidžia mums stebėti sparčiai augančią informacinių technologijų ir interneto įtaką visoms gyvenimo sritims. Todėl puikiai suprantame, kad vien tik gąsdinti žmones internete tykančiais pavojais – ne išeitis. Šių metų „Interneto savaitė“ pabrėžia saugų elgesį ir jo teikiamą pasitikėjimą internetu. Tai ypač svarbu, žinant, kad net 70 proc. europiečių baiminasi internete prarasti savo asmeninius duomenis. Mūsų siūloma išeitis – mokytis ir mokyti, kaip internete išlikti saugiems. Šiandien tai tas pats, kaip žinoti kelių eismo taisykles“, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį į kitą svarbią „Interneto savaitės 2016“ (www.epilietis.eu/savaite) žinią Europai: milžiniškas jaunimo aktyvumas internete anaiptol nereiškia, kad jauni žmonės turi pakankamus darbui reikalingus skaitmeninius įgūdžius. Nors net 95 proc. 16–24 metų amžius asmenų nuolat naudojasi internetu, palyginti nedaug jų – vos 53,3 proc. – turi minėtų jų karjerai svarbių gebėjimų.

Galimybė sumažinti nedarbą

Net 27 Europos šalyse kovo 14–20 dienomis vykstančios „Interneto savaitės 2016“ metu bus stengiamasi informuoti visuomenę apie tapatybės saugą ir kibernetinį saugumą, o jaunimas bus skatinamas pasitikrinti ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, reikalingus darbui.

Kaip pabrėžiama oficialiame Europos „Interneto savaitės 2016“ pranešime, skaitmeninių gebėjimų ugdymas bei jaunimo skatinimas rinktis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialybes, padėtų mažinti nedarbą. Kaip teigiama, kiekviena IRT darbo vieta sukuria papildomai dar tris darbo vietas įvairiose ekonomikos srityse.

Aktyvesni, vadinasi – saugesni

Lietuvoje akciją  organizuojanti asociacija „Langas į ateitį“ šiemet kovo 14–20 d.  siūlo veiklas  mokyklos bendruomenei, bibliotekininkams, jaunimo darbo centrų lankytojams, senjorams. Suaugusiesiems ir vaikams siūloma pasitikrinti saugaus elgesio internete žinias, dalyvauti internetiniuose seminaruose, atlikti IKT žinių darbui testus, o jaunimui skirtame darbo paieškos tinkle yourock.jobs bus stengiamasi jaunus žmones sudominti ir geriau supažindinti su informacinių technologijų (IT) specialybėmis, mokoma susikurti internete gyvenimo aprašymą bei pasirengti karjerai. Visa informacija apie akciją ir jos eigą bus pateikiama interneto svetainėje (www.epilietis.eu).

Lietuvos gyventojai kasmet  gana aktyviai dalyvauja „Interneto savaitės“ dalyvių registracijos varžybose. Keletą ankstesniųjų metų pagal registruotų dalyvių skaičių mūsų šalis buvo antroji po Latvijos. Tačiau šiemet turime gerą progą dar  gausiau registruotis epilietis.eu/savaite bei išsiveržti į priekį.

„Šis aktyvumo konkursas nėra vien tik sportinės varžybos. Būti aktyviems šiuo atveju reiškia būti sąmoningesniems, saugesniems, o kartu ir sumanesniems – pasisemti žinių, kuriomis nemokamai dalijasi jų turintieji. Manau, kad Lietuva, visame pasaulyje garsėjanti itin puikia interneto ryšio infrastruktūra bei interneto sparta, galėtų būti dar aktyvesnė bei šiemet būti  „Interneto savaitės 2016“ dalyvių skaičiuoklės prizininkais“, – sakė L. Križinauskienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuviai – sąmoningiausi interneto naudotojai Europoje

Lietuviai – ne tik vieni aktyviausių interneto vartotojų Europoje, bet ir labiausiai susirūpinę, kaip geriau bei saugiau išnaudoti interneto galimybes. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »