Internetu naudojasi 72,1 proc. Lietuvos gyventojų

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 19 d. antradienis

Internetu Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį naudojosi 72,1 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų, didžioji dauguma jų tai darė kasdien, atskleidė naujausias statistikų tyrimas.

Per metus 16–74 metų amžiaus gyventojų, besinaudojusių internetu dalis, padidėjo 3,6 procentinio punkto (2013 metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 68,5 proc.), pranešė Statistikos departamentas.

Iš 16–24 metų amžiaus gyventojų internetu naudojosi 97 proc., iš 65–74 metų amžiaus gyventojų – 21 procentas. Iš dirbančių asmenų internetu naudojosi 86 procentai.

78 proc. internetu besinaudojančių asmenų naudojosi juo kasdien,17 proc. – bent kartą per savaitę, bet ne kasdien.

Reguliariai (ne rečiau kaip kartą per savaitę) internetu naudojosi 96 proc. internautų, arba 69 proc. visų 16–74 metų amžiaus gyventojų.

Mobilųjį įrenginį (mobilųjį arba išmanųjį telefoną, nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį su belaidžio ryšio įranga) jungtis prie interneto (ne namuose ir ne darbe) bent retkarčiais naudojo 44 proc. internautų, arba trečdalis (32 proc.) visų 16–74 metų amžiaus gyventojų. Pirmąjį šių metų ketvirtį 11 proc. internautų naudojosi internetinių duomenų saugyklų paslaugomis asmeniniais tikslais dokumentams, nuotraukoms, muzikos, vaizdo ar kitiems failams (rinkmenoms) saugoti arba dalintis šia informacija. 70 proc. internetu besinaudojančių asmenų nežinojo apie internetinių duomenų saugyklų teikiamas paslaugas.

Bent kartą per metus valstybės institucijų ar kitų viešųjų paslaugų įstaigų elektroninėmis paslaugomis pasinaudojo 55 proc. 16–74 metų amžiaus internautų, arba 40 proc. visų šios amžiaus grupės gyventojų (2013 metų tyrimo duomenimis – atitinkamai 49 ir 34 proc.).

Pirmąjį ketvirtį prekes ir paslaugas asmeniniams tikslams internetu pirko ar užsakė 19 proc. visų 16–74 metų amžiaus gyventojų, arba 25 proc. asmenų, kurie naudojosi internetu. Per pastaruosius 12 mėnesių prekes ar paslaugas internetu pirko ar užsakė 35 procentai internautų. Dažniausiai elektroninė prekyba buvo naudojama perkant drabužius, avalynę, sporto prekes, aksesuarus (59 proc. elektroninės prekybos vartotojų) ir bilietus į renginius (42 proc.).

Asmeninius kompiuterius ir interneto prieigą namuose pirmąjį ketvirtį turėjo 66 proc. namų ūkių. Asmeninius kompiuterius turinčių namų ūkių dalis per metus beveik nepakito, o turinčių interneto prieigą – padidėjo 1 procentiniu punktu. Mieste kompiuterius namuose turėjo 71 proc., kaime – 57 proc. namų ūkių, o interneto prieigą – atitinkamai 70 ir 58 procentai.

Beveik visi (99 proc.) namų ūkiai, turintys namuose interneto prieigą, naudojosi plačiajuosčiu ryšiu, įskaitant ir mobilųjį.

Stalo, nešiojamasis ar planšetinis kompiuteris – prietaisas dažniausiai naudojamas naršyti internete. Mobilųjį telefoną arba kitą mobilųjį įrenginį (medijos ar žaidimų leistuvą, elektroninių knygų skaityklę) naršyti internete naudojo 38 proc. interneto prieigą turinčių namų ūkių, iš jų 2 proc. mobilusis telefonas buvo vienintelė naršymo internete priemonė.

Tyrime apklausti 9739 16–74 metų amžiaus asmenys iš atsitiktinai, naudojantis Gyventojų registru, atrinktų 4944 namų ūkių, kurių bent vienas narys nebuvo vyresnis nei 74 metų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »