Iranas atlaikė naują kibernetinę ataką

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Iranas atrado būdą „kontroliuoti“ virusą „Duqu“, užkrėtusį šalies kompiuterines sistemas. Irano krašto apsaugos vadovo Gholamreza Jalali teigimu, specialistai sukūrė programą, kuri naikina virusą, ir perdavė ją Irano kompanijoms. „Duqu“ buvo laikomas „Stuxnet“, atakavusiu Irano branduolinius objektus 2010 metais, pasekėju.

2011 metų spalio viduryje kompiuterinio saugumo kompanija „Symantec“ pranešė apie tai, jog „Duqu“ paplito ne tik tarp Irano, bet ir tarp Prancūzijos, Ukrainos, Sudano Indijos kompanijų. „Kaspersky“ laboratorijos specialistų teigimu, viruso kūrimas galėjo trukti apie 4 metus. Kompanijos specialistai spėja, jog pavasarį Irano valdžios aptiktas virusas „Stars“ galėjo būti „Duqu“ dalimi. Jie mano, jog vėliau išplitusio viruso priežastimi tapo ir Irano atsisakymas pateikti antivirusines programas kuriančioms kompanijoms „Stars“ pavyzdžius.

Virusas „Stuxnet“ 2010 metais užkrėtė apie 30 tūkst. kompiuterių ir, ekspertų teigimu, kėsinosi į šalies branduolinę programą. Nepaisant panašumų, „Stuxnet“ ir „Duqu“ turėjo skirtingų tikslų. Specialistų vertinimu, „Stuxnet“ ketino sukelti diversiją, o „Duqu“ buvo skirtas užgrobti duomenims apie užkrėstus kompiuterius.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »