Iranas atlaikė naują kibernetinę ataką

Publikuota: 2011 m. lapkričio 15 d. antradienis

Iranas atrado būdą „kontroliuoti“ virusą „Duqu“, užkrėtusį šalies kompiuterines sistemas. Irano krašto apsaugos vadovo Gholamreza Jalali teigimu, specialistai sukūrė programą, kuri naikina virusą, ir perdavė ją Irano kompanijoms. „Duqu“ buvo laikomas „Stuxnet“, atakavusiu Irano branduolinius objektus 2010 metais, pasekėju.

2011 metų spalio viduryje kompiuterinio saugumo kompanija „Symantec“ pranešė apie tai, jog „Duqu“ paplito ne tik tarp Irano, bet ir tarp Prancūzijos, Ukrainos, Sudano Indijos kompanijų. „Kaspersky“ laboratorijos specialistų teigimu, viruso kūrimas galėjo trukti apie 4 metus. Kompanijos specialistai spėja, jog pavasarį Irano valdžios aptiktas virusas „Stars“ galėjo būti „Duqu“ dalimi. Jie mano, jog vėliau išplitusio viruso priežastimi tapo ir Irano atsisakymas pateikti antivirusines programas kuriančioms kompanijoms „Stars“ pavyzdžius.

Virusas „Stuxnet“ 2010 metais užkrėtė apie 30 tūkst. kompiuterių ir, ekspertų teigimu, kėsinosi į šalies branduolinę programą. Nepaisant panašumų, „Stuxnet“ ir „Duqu“ turėjo skirtingų tikslų. Specialistų vertinimu, „Stuxnet“ ketino sukelti diversiją, o „Duqu“ buvo skirtas užgrobti duomenims apie užkrėstus kompiuterius.

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »