Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

Publikuota: 2017 m. kovo 10 d. penktadienis

„Norint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems. Pasirenki būti „marozu“ – išsidaužai dantis, įsisavini atitinkamą žodyną bei elgesį ir juo tampi, nors galbūt širdyje esi filosofas. Socialiniuose tinkluose taip pat galima formuoti bet kokį įvaizdį“, – sako Geležinės Lapės kūrėjas Arvidas Bendorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „Karjeros dienose“ negailėjęs patarimų apie sėkmingą komunikaciją socialiniuose tinkluose.

Šmaikščiais patarimais, ką veikti, bei „pakoučinimais“ išgarsėjęs „Facebook“ puslapis ir tinklaraštis jau spėjo užsitarnauti daugelio internautų simpatijas. Sunku patikėti, kad visa tai gimė ne jaunos merginos, kaip daugelis tikėjosi, o banke dirbančio solidaus vyriškio galvoje.

„Drabužiai yra svarbu, bet iki tol, kol praveri burną. Tuomet svarbiau tampa tai, kaip sugebi bendrauti, ką turi pasakyti, kaip moki pristatyti save“, – didžiausiose VGTU istorijoje „Karjeros dienose“, truksiančiose iki balandžio pabaigos, kalbėjo A. Bendorius, neabejojantis, jog, norint sukurti puikų įvaizdį, neužtenka tik puikios išorės, daug lemia ir vidiniai faktoriai.

Pranešėjas pasitelkė „Toblerone“ šokolado pavyzdį: pasikeitus žaliavų kaštams, gamintojai padidino tarpelius tarp šokolado trikampėlių ir taip sumažino jo svorį, bet ne kainą. Be abejo, visi smaguriai pasijuto apgauti ir puolė reikšti savo nepasitenkinimą. Populiaraus tinklaraštininko teigimu, tai gali būti taikoma ir kalbant apie žmogaus įvaizdį – popierėlis yra labai svarbu, bet įdaras irgi.

„Gyvenimo socialiniuose tinkluose taisyklės yra tikrai nesudėtingos“, – neabejojo A. Bendorius ir pasidalijo 7 trumpais patarimais, kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose:

Atrodyk patraukliai. Norint, kad į tave atkreiptų dėmesį, pirmiausia, turi patraukliai atrodyti. Profilio paveiksliukas ar nuotrauka, viršelis ir visi kiti elementai turi būti patrauklūs.

Būk protingai aktyvus. Neturi „užknisti” žmonių. Jeigu kas valandą kažką dėčiau į savo puslapį, jūs tikrai labai supyktumėte. Kita vertus, aktyvumas tikrai reikalingas: žmonės tikisi, kad Lapė kažką parašys, o ji to nepadaro – to tiesiog negali būti. Nors skambės žiauriai, kažkada Lapės vardu rašiau net sėdėdamas laidotuvėse.

Būk mandagus. Kodėl Geležinė Lapė neleidžia sau keiksmažodžių, aštresnių pasakymų, o deda tik gana santūrų turinį? Dirbu finansų institucijoje, tad negali būti, kad žmogus, atstovaujantis solidų banką, keiktųsi. Antra, nemanau, kad keikimasis yra vertingas dalykas. Nesiginu, tai daryti moku, bet socialiniai tinklai tam tikrai nėra tinkama erdvė.

Būk profesionalus. Jei susikūrei puslapį, kuriame siūlai kokias nors paslaugas, turi žinoti, kas vyksta aplinkui. Jau vien tam, kad kitų profesionalų tarpe neatrodytum prastai. Būtina sekti situaciją, juk tavo tikslas – būti pastebėtam ir geidžiamam.

Būk įdomus. Tai – sudėtingas kriterijus, ypač pasirinkus tokį žanrą kaip Geležinė Lapė – edukuoti žmones. Visgi įdomus turinys yra esmė, jei žmogus neras to, ko ieško, eis kitur.

Stebėk vartotojų elgesį. Komentarai padeda susidaryti vartotojų požiūrį į save. Visgi nepageidaujamus komentarus tikrai turi teisę trinti – aš taip elgiuosi su tais, kurie per Geležinę Lapę bando prisitraukti gerbėjų į savo puslapius.

Svarbiausia – nepanikuok. Visgi baisiausia, kas gali nutikti socialiniuose tinkluose, tai negausi „laikų“.  Na, ir kas čia tokio blogo? Nepavykusį turinį tiesiog ištrinu ir problema išspręsta.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »