Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas.

Jau yra sukurtas specialus planas, kuris numato, kad 5G tinklo bandymai Kinijoje vyks nuo 2016 iki 2018 metų. Darbai suskirstyti į tris etapus: 5G technologijų testavimas, 5G programos verifikavimas ir 5G sistemos tikrinimas.

Pagrindinis projekto tikslas – tarptautinių 5G standartų kūrimo, plėtros ir pramonės palaikymas bei globalių technologinių 5G standartų formavimas.

Primename, kad praėjusiais metais Europos Sąjunga (ES) pranešė apie svarbų susitarimą su Kinija, kuris leis paspartinti 5G tinklų technologijų kūrimą ir standartizavimą. Susitarimas numato, kad ES ir Kinija turi sukurti abipusio supratimo memorandumą, paliečiantį šias temas: bendra koncepcija, bazinis funkcionalumas, 5G infrastruktūros kūrimo terminai. Be to, abi pusės ketina vykdyti bendrus tyrimus ir taip prisidėti prie spartesnio pasaulinių 5G standartų sukūrimo.

Analogišką susitarimą ES jau yra pasirašiusi su Japonija ir Pietų Korėja.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pernai internetu pirko dažniau

Lietuvių piniginėse pernai daugėjo banko kortelių – naujų mokėjimo kortelių išduota 18 proc. daugiau nei 2012 metais, rodo „Danske Bank“ statistika. skaityti »

Lietuviškuose tinklalapiuose daugiausia britų

Trečdalis Lietuvos ir ketvirtadalis Latvijos puslapių peržiūrų iš užsienio, sukuriama Didžiojoje Britanijoje. Viena iš trijų puslapių peržiūrų Estijos svetainėse atliekama Suomijoje. skaityti »

2013 m. RRT gavo 650 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2013 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 650 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Internautų mažiau, portalų daugiau

2013 m. lapkritį internete lankėsi 1,79 mln. vartotojų, tai yra 0,78 % mažiau nei spalį, rodo tyrimų bendrovės „Gemius Baltic“ ataskaita. skaityti »

„LinkedIn“ išanalizavo socialiniame tinkle vartojamus žodžius

„LinkedIn“ išanalizavo socialiniame tinkle pavartotus žodžius ir frazes bei sudarė populiariausiųjų reitingą. skaityti »

Internetu kasdien naudojasi 62 proc. ES gyventojų

Remiantis naujausiais Eurostato duomenimis, 2013 m. 62 proc. europiečių internetu naudojasi kasdien ar beveik kasdien, 72 proc. – bent kartą per savaitę. skaityti »

Apdovanoti geriausi lietuviško internetinio turinio kūrėjai

Vakar paskelbti geriausi lietuviški interneto turinio vaikams projektai. Keturiems jų autoriams įteikti kelialapiai atstovauti Lietuvai tarptautiniame konkurse „Europos apdovanojimas už geriausią interneto turinį vaikams“. skaityti »

Atnaujintas Virtualus Lietuvos architektūros muziejus

Ne vienas iš svečių, gausiai lankiusių šiais metais Lietuvoje, užsukęs į Lietuvos architektų sąjungą, teiravosi, kur rasti Lietuvos architektūros muziejų. skaityti »

Internetu – 15 naujų Aplinkos ministerijos paslaugų

Antradienį, gruodžio 17 d., Aplinkos ministerijoje vyko seminaras, kurio metu pristatytos naujos ministerijos elektroniniu būdų pradedamos teikti paslaugos. skaityti »

Naujas ekonomines galimybes kuria visa apimantis internetas

„Cisco“ prognozuoja, kad per ateinantį dešimtmetį dėl naujojo „Visa apimančio interneto“ (angl. Internet of Everything – toliau IoE) prognozuojamas viso pasaulio įmonių ir pramonės šakų potencialas sudarys 14,4 trilijonų dolerių. skaityti »