Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas.

Jau yra sukurtas specialus planas, kuris numato, kad 5G tinklo bandymai Kinijoje vyks nuo 2016 iki 2018 metų. Darbai suskirstyti į tris etapus: 5G technologijų testavimas, 5G programos verifikavimas ir 5G sistemos tikrinimas.

Pagrindinis projekto tikslas – tarptautinių 5G standartų kūrimo, plėtros ir pramonės palaikymas bei globalių technologinių 5G standartų formavimas.

Primename, kad praėjusiais metais Europos Sąjunga (ES) pranešė apie svarbų susitarimą su Kinija, kuris leis paspartinti 5G tinklų technologijų kūrimą ir standartizavimą. Susitarimas numato, kad ES ir Kinija turi sukurti abipusio supratimo memorandumą, paliečiantį šias temas: bendra koncepcija, bazinis funkcionalumas, 5G infrastruktūros kūrimo terminai. Be to, abi pusės ketina vykdyti bendrus tyrimus ir taip prisidėti prie spartesnio pasaulinių 5G standartų sukūrimo.

Analogišką susitarimą ES jau yra pasirašiusi su Japonija ir Pietų Korėja.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »