Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Publikuota: 2016 m. sausio 15 d. penktadienis

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas.

Jau yra sukurtas specialus planas, kuris numato, kad 5G tinklo bandymai Kinijoje vyks nuo 2016 iki 2018 metų. Darbai suskirstyti į tris etapus: 5G technologijų testavimas, 5G programos verifikavimas ir 5G sistemos tikrinimas.

Pagrindinis projekto tikslas – tarptautinių 5G standartų kūrimo, plėtros ir pramonės palaikymas bei globalių technologinių 5G standartų formavimas.

Primename, kad praėjusiais metais Europos Sąjunga (ES) pranešė apie svarbų susitarimą su Kinija, kuris leis paspartinti 5G tinklų technologijų kūrimą ir standartizavimą. Susitarimas numato, kad ES ir Kinija turi sukurti abipusio supratimo memorandumą, paliečiantį šias temas: bendra koncepcija, bazinis funkcionalumas, 5G infrastruktūros kūrimo terminai. Be to, abi pusės ketina vykdyti bendrus tyrimus ir taip prisidėti prie spartesnio pasaulinių 5G standartų sukūrimo.

Analogišką susitarimą ES jau yra pasirašiusi su Japonija ir Pietų Korėja.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susirašinėjimo aplikacijos tapo populiaresnėmis už trumpąsias SMS žinutes

Susirašinėjimo aplikacijos, tokios kaip „WhatsApp“ ar „iMessage“, 2012–aisias metais tapo populiaresnė už įprastas trumpąsias SMS žinutes, pranešama remiantis kompanijos „Informa“ atliktu tyrimu. skaityti »

Vilniaus savivaldybės puslapyje - e. duomenų bankas

Vilniaus savivaldybės puslapyje jau galima rasti viešų miesto e. duomenų bazę. skaityti »

Receptų knygeles pakeis virtualūs e. receptai

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija planuoja, kad jau 2014-ųjų pabaigoje ligoniams nebereikės receptų knygelių ar popierinių receptų – gydytojai vaistus skirs naudodamiesi elektronine receptų (e. receptas) paslauga. skaityti »

75 proc. Lietuvos gyventojų naudojasi kompiuteriais ir 73 proc. – internetu

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojų, naudojančių kompiuterius ir internetą, dalis per metus paaugo po 5 procentinius punktus ir šiuo metu Lietuvoje 75,2 proc. gyventojų naudojasi kompiuteriu bei 73,3 proc. internetu. skaityti »

„Apple“ švenčia elektroninės parduotuvės „iTunes“ dešimtmetį

Kompanija „Apple“, minėdama „iTunes“ gyvavimo dešimtmetį, elektroninės parduotuvės aplikacijoje sukūrė naują skiltį, kurioje pateikiami svarbiausi su „iTunes“ susiję įvykiai. skaityti »

Kuriamos suaugusiųjų mokymosi internetu elektroninės paslaugos

Siekiant užtikrinti galimybę mokytis visą gyvenimą, Ugdymo plėtotės centras (UPC) Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis kuria mokymosi internetu elektronines paslaugas, padėsiančias nemokamai nuotoliniu būdu mokytis kalbų, kompiuterinio raštingumo, kitų disciplinų. skaityti »

„Facebook“ ėmė naudoti grafinį formatą „WebP“

Socialinis tinklas „Facebook“ dalį naudotojų nuotraukų pradėjo rodyti „Google“ sukurtu WebP formatu. skaityti »

„Google“ spartina paiešką mobiliųjų įrenginių naudotojams

Kompanija „Google“ pradėjo eksperimentus su dviem naujomis funkcijomis, kurios turėtų paspartinti ir padaryti patogesnę paiešką mobiliųjų įrenginių naudotojams. skaityti »

RRT pristato visuomenei savo atvirus duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), prisijungdama prie atvirų duomenų iniciatyvos vystymo Lietuvoje, sudaro galimybę naudotis pirminiais belaidžio interneto spartos matavimų duomenimis. skaityti »

Aptiktas didžiausias interneto puslapis

Jei naršyklėje įvestume adresą 7billionworld.com, tai ekrane pasirodytų maždaug 1,6 km ilgio ir 250 m pločio interneto puslapis. skaityti »