Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis

Apsipirkimas internetu tampa vis įprastesne mūsų kasdienybės dalimi, elektroninės parduotuvės darosi vis patogesnės, o apsipirkti galime tiesiog išmaniuoju telefonu. Vis lankstesnės tampa ir pirkinių pristatymo paslaugos. Tiesa, kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pavyzdžiui, Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai.

Namai namučiai

21 Europos valstybę apimančiame „DPD Group“ tyrime „E-shopper barometer Global report“ skelbiami duomenys rodo, kad nežiūrint kiekvienos atskiros šalies ypatumų, bendra Europos tendencija aiški – 84 proc. apklausos dalyvių namai yra įprastinė internetinių pirkinių atsiėmimo vieta.

Antras dažniausias pasirinkimas – siuntų atsiėmimo taškai (16 proc.), trečioje vietoje – pašto skyriai (15 proc.), po to – darbovietės (12 proc.), fizinės elektroninių pardavėjų parduotuvės (8 proc.) ir t. t.

„Ateityje pristatymų į namus skaičius turėtų mažėti, mat žmonės internetu perka vis lengviau, impulsyviau ir pirkinio nori kuo greičiau. Todėl pirkėjai prekės atsiėmimą vis dažniau taiko prie savo dienotvarkės bei poreikių – siuntą atsiima darbe, pekeliui į sporto klubą ar bet kurioje kitoje jam patogioje vietoje“, – tyrimo duomenis komentuoja „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros direktorius Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Estai mėgsta siuntų terminalus, latviai – paštą

Mėgstamiausia lietuvių vieta atsiimti siuntinius – namai. Čia juos pirmiausiai nukreipia 79 proc. respondentų. Europoje šis rodiklis aukščiausias Kroatijoje (90 proc.), žemiausias – Estijoje (57 proc.).

Apie 47 proc. lietuvių siuntos atsiėmimui renkasi paštą. Dar dažniau čia pirkinius atsiima mūsų kaimynai latviai – 68 proc. O štai Vokietijoje ir Italijoje ši vieta visiškai nepopuliari – ją rinkosi vos 8 proc. respondentų.

Prekių atsiėmimo terminalais dažniausiai naudojasi estai – 81 proc., Lietuvoje jie mažiau populiarūs – 29 proc., o štai Kroatijoje, Prancūzijoje bei Portugalijoje toks atsiėmimo būdas populiarumu pasigirti negali – 1 proc.

„Skatiname pirkėjus neprisirišti prie konkrečios atsiėmimo vietos ir kaskart rinktis patogiausią būdą: jei atostogauji prie jūros – nukreipk siuntą ten; žinai, kad kitą savaitę būsi komandiruotėje – peradresuok siuntą į terminalą ar siuntų tašką ir atsiimti galėsi per 7 dienas. Svarbiausia nebijoti pakeisti nusistovėjusius įpročius ir išbandyti alternatyvas, kurių šiuo metu tikrai yra ne viena“, – siuntų pristatymo ypatumus vardijo G. Bilevičius.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad kuo daugiau atsiėmimo būdų pasiūlo elektroninė parduotuvė, tuo didesnę jų įvairovę linkę išbandyti pirkėjai.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »