Per internetą apsiperka daugiau nei pusė ES gyventojų

Publikuota: 2015 m. gruodžio 21 d. pirmadienis

„Eurostat“ tyrimų duomenimis, Europos Sąjungoje (ES) smarkiai padaugėjo 16–74 metų pirkėjų, apsiperkančių per internetą. 2007 m. per internetą apsipirkdavo tik 30 proc. ES gyventojų, o 2015 m. – 53 proc. Dauguma apsipirkusių per internetą (70 proc.) savo pirkiniais liko patenkinti.

Dauguma ES gyventojų per internetą pirko drabužius ir sportines prekes (60 proc.), užsisakė nakvynę kelionėms (52 proc.), įsigijo buities prekes ir žaislus (41 proc.), pirko bilietus į renginius (37 proc.), knygas, žurnalus ir laikraščius (33 proc.).

2015 m. daugiausia interneto pirkėjų buvo iš Didžiosios Britanijos (81 proc. visų 16–74 metų šalies gyventojų), Danijos (79 proc.), Liuksemburgo (78 proc.), Vokietijos (73 proc.), Olandijos, Suomijos ir Švedijos (po 71 proc.).

Mažiausiai per internetą apsipirko Rumunijos (11 proc.), Bulgarijos  (18 proc.), Kipro (23 proc.) ir Italijos (26 proc.) šalių gyventojai. Apytikriai pusėje apklaustų ES šalių el. komercija naudojosi 50 proc. šalies gyventojų.

Apklausus tuos, kurie nė karto nepirko prekių per internetą, paaiškėjo, kad jie prekinasi įprastose parduotuvėse, nes mėgsta prekes pačiupinėti ir net nemėgina pakeisti šio įpročio.

27 proc. apklaustųjų pareiškė, kad neapsiperka per internetą, nes abejoja saugumu, 19 proc. baiminasi, kad bus nepatogu netinkamas prekes grąžinti, o 18 proc. prisipažino, kad nežino, kaip naudotis el. parduotuvėmis.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »