Planuojama, kad 2020 m. internetu naudosis iki 85 proc. Lietuvos gyventojų

Publikuota: 2014 m. kovo 10 d. pirmadienis

Šiemet atnaujinta Susisiekimo ministerijos koordinuojama Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2011–2019 m. programa. Vyriausybei pritarus, Informacinės visuomenės plėtros 2014 – 2020 metų programoje „Lietuvos Respublikos skaitmeninė darbotvarkė“ bus įgyvendinami numatyti informacinės visuomenės plėtros tikslai ir uždaviniai iki 2020 m.

„Esu tikras, kad atnaujintos programos įgyvendinimas leis sparčiau plėtoti žinių visuomenę Lietuvoje. Šiam tikslui pasiekti privalėsime įveikti ne vieną iššūkį. Šiuo metu ypač svarbūs keli tikslai –  paskatinti šalies gyventojus tapti sumaniais interneto naudotojais, atnaujinti ir plėtoti viešosios interneto prieigos infrastruktūrą, kurti technologiškai pažangias elektronines paslaugas, ne mažiau svarbu sumažinti atotrūkį tarp informacinių bei ryšio technologijų specialistų paklausos ir pasiūlos“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
 
Pasak ministro, skatinant šalies gyventojus naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), svarbu užtikrinti, kad gyventojai suprastų naudojimosi IRT ir elektroninėmis paslaugomis teikiamas galimybes. Taip pat būtina didinti gyventojų skaitmeninį raštingumą, sudarant palankias sąlygas įgyti reikiamų žinių ir jas taikyti, ypač toms Lietuvos gyventojų grupėms, kurios iki šiol nesinaudojo kompiuteriais ir internetu.
 
Bus siekiama, kad nesinaudojančių internetu gyventojų dalis iki 2020 m. sumažėtų nuo 33,5 proc. (2013 m.) iki 10 proc. Numatoma, kad socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausančių asmenų, kurie nuolat naudojasi internetu, dalis per minėtą laikotarpį padidėtų nuo 42 proc. iki 74 proc., turinčiųjų aukštesnius ir vidutinius interneto naudojimo įgūdžius – atitinkamai nuo 59 iki 95 proc.
 
Programoje taip pat numatyta skatinti IRT panaudojimą verslo plėtrai, IRT priemonėmis puoselėti Lietuvos kultūrą ir lietuvių kalbą, užtikrinti IRT infrastruktūros plėtrą, jos apsaugą ir asmens saugumą elektroninėje erdvėje.

 

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »