Programišiai įsilaužė į kompiuterinį TVF tinklą

Publikuota: 2011 m. birželio 13 d. pirmadienis

Kibernetinės atakos taikiniu tapo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kompiuterinė sistema, rašo laikraštis „The New York Times“.

Darbuotojams apie šį įsilaužimą buvo pranešta jau trečiadienį. Laikraščio duomenimis, įsilaužti į sistemas mėginta kelis mėnesius, šios atakos prasidėjo dar iki skandalo, kai Niujorke buvo suimtas dabar jau buvęs TVF vadovas Dominikas Strosas–Kanas (Dominique Strauss–Kahn).

Neįvardinti fondo šaltiniai tvirtina, kad atakai buvo gerai pasirengta ir kad ji kelia rimtą pavojų. Kol kas nepatvirtinta, kokia konkrečiai informacija pateko į nusikaltėlių rankas ir ar apskritai pateko. Kilus pavojui dėl nesankcionuotos prieigos Pasaulio bankas, kurio pastatas įsikūręs per kelią nuo TVF pastato Vašingtone, kuriam laikui atjungė fondo darbuotojams prieigą į savo sistemą. Apie mėginimus įsilaužti į Pasaulio banko tinklą nepranešama, pažymi laikraštis.

TVF atstovas Deividas Houlis (David Howley) atsisakė skelbti bet kokią informaciją apie incidentą, patikinęs žurnalistus, kad organizacija dirba įprasta tvarka. „The New York Times“ šaltiniai susilaikė nuo spėjimų apie tai, iš kokios šalies galėjo būti surengta ataka.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pasirašytas ES ir Rytų partnerystės šalių elektroninių ryšių reguliuotojų bendradarbiavimo susitarimas

2014 m. gruodžio 4‒5 d. Briuselyje (Belgija) BEREC (Europos elektroninių ryšių reguliavimo institucijų grupės) plenarinio posėdžio metu buvo pasirašytas Bendradarbiavimo susitarimas tarp Rytų partnerystės šalių el. ryšių reguliavimo institucijų grupės (toliau – EaPeReg grupė) ir BEREC. skaityti »

Interneto naudotojų skaičius artėja prie 3 mlrd. žmonių

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos pateikta ataskaita rodo, kad 2014 m. pabaigoje prieigą prie interneto turės 3 mlrd. planetos gyventojų. Praėjusių metų pabaigoje jų buvo 2,7 mlrd. skaityti »

Naujos kartos interneto prieigos plėtros plane – interneto prieigos galimybė visiems gyventojams

Susisiekimo ministerija parengė Naujos kartos interneto prieigos plėtros 2014–2020 m. planą. Jo tikslas – plėtoti naujos kartos interneto prieigos infrastruktūrą vietovėse, kuriose rinka šios plėtros užtikrinti negali. skaityti »

Ar tikrai e. rezidentu galima tapti tik Estijoje?

Santūrieji estai vėl ruošiasi nustebinti pasaulį – šį kartą suteikdami e. rezidento statusą užsienyje gyvenantiems žmonėms ir taip pradėdami precedento neturintį projektą, virtualiai išplėsiantį valstybės sienas. skaityti »

„Google“ pradėjo vieną iš didžiausių algoritmų atnaujinimą

„Google“ pradėjo vieną iš didžiausių šiais metais algoritmų atnaujinimų. Šį kartą paleistas trečiasis rimtas Pingvino atnaujinimas, kurio tikslas – kovoti su nekokybiškomis nuorodomis ir interneto šiukšlėmis. skaityti »

Lietuvos siekis: spartusis internetas – kiekvienam namų ūkiui

„Lietuva plačiajuosčio ryšio plėtros srityje demonstruoja ne tik dideles ambicijas, bet ir puikius rezultatus. Bazinis plačiajuostis internetas jau dengia 99 proc. šalies teritorijos. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijos nuotraukos nuo šiol – „Flickr“ paskyroje

Tęsdama aktyvią komunikacinę veiklą socialinėje žiniasklaidoje, Užsienio reikalų ministerija (URM) atidaro „Flickr“ paskyrą. skaityti »

Apklausa atskleidė, kam lietuviai naudoja internetą telefone

Nors mobiliuoju internetu telefone naudojasi net 40 proc. Lietuvos gyventojų ir daugiau kaip pusė iš jų telefone naršo kasdien, tik 24 proc. vartotojų telefoną naudoja kaip darbo įrankį. skaityti »

E. rezidento statusas Lietuvai suteiktų papildomų konkurencinių pranašumų varžybose dėl investicijų

Lietuvos bankų asociacija (LBA) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, ragindama išnaudoti istorinę galimybę reikšmingai pagerinti Lietuvos investicinę aplinką ir tapti elektroninės visuomenės kūrėjų avangardo dalimi. skaityti »

„Qualcomm“ ruošia naują belaidžio ryšio technologiją

Paskutinius 7 metus kompanija „Qualcomm“ dirba prie naujos technologijos, kuri vadinasi „LTE Direct“ ir kuri naudoja belaidžio ryšio protokolą LTE. skaityti »