Programišiai įsilaužė į kompiuterinį TVF tinklą

Publikuota: 2011 m. birželio 13 d. pirmadienis

Kibernetinės atakos taikiniu tapo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kompiuterinė sistema, rašo laikraštis „The New York Times“.

Darbuotojams apie šį įsilaužimą buvo pranešta jau trečiadienį. Laikraščio duomenimis, įsilaužti į sistemas mėginta kelis mėnesius, šios atakos prasidėjo dar iki skandalo, kai Niujorke buvo suimtas dabar jau buvęs TVF vadovas Dominikas Strosas–Kanas (Dominique Strauss–Kahn).

Neįvardinti fondo šaltiniai tvirtina, kad atakai buvo gerai pasirengta ir kad ji kelia rimtą pavojų. Kol kas nepatvirtinta, kokia konkrečiai informacija pateko į nusikaltėlių rankas ir ar apskritai pateko. Kilus pavojui dėl nesankcionuotos prieigos Pasaulio bankas, kurio pastatas įsikūręs per kelią nuo TVF pastato Vašingtone, kuriam laikui atjungė fondo darbuotojams prieigą į savo sistemą. Apie mėginimus įsilaužti į Pasaulio banko tinklą nepranešama, pažymi laikraštis.

TVF atstovas Deividas Houlis (David Howley) atsisakė skelbti bet kokią informaciją apie incidentą, patikinęs žurnalistus, kad organizacija dirba įprasta tvarka. „The New York Times“ šaltiniai susilaikė nuo spėjimų apie tai, iš kokios šalies galėjo būti surengta ataka.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pagyvenę žmonės vis dažniau naudojasi socialiniais tinklais

Įvairūs socialiniai projektai tampa vis populiaresni tarp vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių. skaityti »

Rinkdamiesi paslaugų teikėją, lietuviai internetu pasitiki taip, kaip artimuoju

Tyrimų bendrovės „Berent“ atlikto tyrimo duomenimis, lietuviai, rinkdamiesi paslaugų teikėją, naudingą ir reikiamą informaciją internete randa taip pat dažnai, kaip ir naudodamiesi šeimos narių ar draugų rekomendacijomis. skaityti »

„Twitter“ tinkle atsiranda „skundų“ mygtukas

Populiarus tinklas „Twitter“ priėmė sprendimą dėl naujos funkcijos. skaityti »

Smurtiniai vaizdo žaidimai sukelia agresiją

Naujausi tyrimai atskleidė, kad žmonės, žaidžiantys kompiuterinius žaidimus, sunkiai kontroliuoja emocijas, ypač pykčio protrūkius. skaityti »

Dažniausias slaptažodis – mylimo augintinio vardas

Kompanijos „Google“ tyrimas atskleidė, kad žmonės linkę savo duomenis apsaugoti naudodami mylimų augintinių vardus. skaityti »

„Vikipedija“ supaprastino redagavimo funkciją iš mobiliųjų įrenginių

Didžiausia virtuali enciklopedija „Vikipedija“ išleido naują instrumentą, palengvinantį naudotojams straipsnių redagavimo funkciją. skaityti »

„E. pristatymas“ – susirašinėjimo paštu alternatyva

Š. m. birželį Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija pristatė naują elektroninę paslaugą „E. pristatymas“ (www.epristatymas.lt), kuria naudodamiesi šalies fiziniai bei juridiniai asmenys gali keistis dokumentais ir informacija elektroninėje ardvėje, išvengdami papildomo laiko ir sąnaudų reikalaujančio susirašinėjimo tradiciniu paštu. skaityti »

Internetu naudojosi 99,7 proc. įmonių

2013 m. pradžioje kompiuteriais ir internetu naudojosi beveik visos (99,7 proc.) gamybos ir paslaugų įmonės, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų, praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis infor­ma­cinių technologijų (IT) naudojimo įmonėse tyrimo duomenimis. skaityti »

Grafenas padės didinti interneto spartą

Bato ir Ekseterio universitetų tyrėjai neseniai pademonstravo, kaip keli vienas ant kito sudėti grafeno sluoksniai gali atlikti naujos kartos optinių perjungiklių funkciją. skaityti »

Lietuviai internete – aktyvūs skaitytojai, bet vangūs pirkėjai

Europos Komisijos (EK) duomenimis, net 92 proc. Lietuvos interneto naudotojų skaito elektroninius laikraščius bei žurnalus ir yra aktyviausi šios paslaugos naudotojai Europoje (ES vidurkis – 61 proc.). Taip pat dažniau nei vidutiniai europiečiai internetu atliekame bankines operacijas, skambiname, tačiau gerokai rečiau perkame. skaityti »