Skaitmeninių pasakojimų konkurse – per 500 kūrinių

Publikuota: 2011 m. lapkričio 26 d. šeštadienis

Daugiau nei 500 skaitmeninių kūrinių, kuriuos pateikė per 400 gyventojų ir bendruomenių suburtų komandų – tokie pirmieji šiemet vykusio konkurso „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ rezultatai. Šiame konkurse dalyvavę gyventojai skaitmeniniuose kūriniuose įamžino įvairias krašto vertybes. Pasibaigus darbų priėmimo etapui, vertinimo komisija iki gruodžio 15 d. paskelbs verdiktą ir išrinks penkis konkurso nugalėtojus.

„Konkurse dalyvavusios gyventojų bendruomenės ir pavieniai entuziastai siekė parodyti Lietuvai ir pasauliui viską, ką turime geriausio. Jų dėka dienos šviesą išvydo beveik 550 kūrinių, kuriuose interaktyviomis priemonėmis įamžinti Lietuvos kraštų „perliukai“ – architektūros paminklai, gamtos kampeliai, istorinės asmenybės, krašto legendos, paveldo atributai ir kt. Konkursas atskleidė, kad unikalias lietuviškas tradicijas ir tautos paveldą galima sėkmingai sujungti su šiuolaikinėmis technologijomis“, – pažymėjo konkursą inicijavusio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius. 

Didžiąją dalį konkursui pateiktų darbų sudaro vaizdo filmai, garso įrašai, tekstus lydinčios nuotraukų galerijos, kito formato skaitmeniniai pasakojimai. Visi kūriniai patalpinti internete, o jų nuorodos pateiktos elektroninės krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ žemėlapyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Viešosiose bibliotekose – beveik pusė milijono internautų

Prieš ketverius metus prasidėjusi sparti Lietuvos viešųjų bibliotekų tinklo modernizacija daliai visuomenės atvėrė informacinių technologijų (IT) pasaulio galimybes. Praėjusiais metais nemokama viešosios interneto prieigos paslauga bibliotekose pasinaudojo apie 400 tūkst. vartoto... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »