Socialinis tinklas „Lietuva 2.0“ visiems norintiems leis prisidėti prie įstatymų leidimo

Publikuota: 2013 m. balandžio 4 d. ketvirtadienis

Ką tik veikti pradėjęs el. demokratijos socialinis tinklas „Lietuva 2.0“ siekia tapti komunikacijos tiltu tarp piliečių ir jų atstovų valdžioje.

Portalo kūrėjai skelbia, kad „Lietuva 2.0“ skirta tik visuomeniškai aktyviems, sąmoningiems žmonėms, bet šiuos kriterijus atitinkančių piliečių trūkumo nesijaučia. Per pirmąją savaitę prie „Lietuva 2.0“ bendruomenės prisijungė jau daugiau nei pusė tūkstančio vadinamųjų portalo signatarų, tarp kurių jau yra ir Seimo narių.

„Iš paprasčiausių pasisakymų čia gimsta sumanymai, kurie gali būti įgyvendinami naudojant portalo projektų valdymo priemones arba tapti pilietine iniciatyva, kuri, surinkus reikiamą parašų skaičių, keliauja tiesiai pas valdžios atstovus. Valdžiai ėmus svarstyti visuomenei aktualų klausimą savo nuomonę galime pareikšti ir mes bei palyginti ją su savo atstovų sprendimu“, - portalo galimybes pristato projekto komanda. Šiuo metu „Lietuva 2.0” portale renkamas pirmosios oficialios iniciatyvos, palengvinančios piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos procesą, palaikymas.

Naujasis socialinis tinklas – tai vienas iš Europos Sąjungoje vis populiarėjančių pilietinių iniciatyvų tinklalapių. Vienu iš jų įstatymus jau beveik dvejus metus inicijuoja Latvijos piliečiai, nuo jų neatsilieka suomiai bei kitos pažangios valstybės. Bent septynių ES valstybių narių piliečiai gali el. būdu inicijuoti ir Europos Sąjungos teisės aktų pakeitimus.

Socialinis tinklas „Lietuva 2.0“ kviečia burtis visą Lietuvos aktyvą į vieną galingą protą, ir visiems kartu imti kurti Lietuvą tokią, kokią ją norime matyti. „Prisijunkite prie „Lietuva 2.0“ ir pasirašykite pirmąją svarbią iniciatyvą, kurią priėmus piliečių įstatymų leidybos procesai taps paprastesni, ir tam nebereikės jokio finansavimo – įstatymus inicijuoti galės kiekvienas turintis ką pasiūlyti“, – ragina portalo kūrybinė grupė.

El. demokratijos socialinio tinklo pristatymą galite pažiūrėti čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »