Sukurta nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. balandžio 8 d. sekmadienis

Balandžio pradžioje pradėjo veikti nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje.

Tikimasi, kad šis portalas bus pagrindinė Lietuvos Azijos studijų (orientalistikos) duomenų bazė–archyvas, sutalpinsianti informaciją apie Lietuvoje kuriančius ir kūrusius mokslininkus bei vertėjus, parašytas ir išverstas knygas, rašomas disertacijas, veikiančias institucijas, knygų ir meno dirbinių kolekcijas.

Svetainė siekia skatinti Azijos studijų plėtrą Lietuvoje, palengvinti Lietuvos visuomenės prieinamumą prie informacijos apie Azijos studijas Lietuvoje, pagerinti Azijos studijų mokslininkų tarpusavio bendradarbiavimą ir dalinimąsi informacija tarpusavyje, pagerinti atskirų Azijos studijas vykdančių mokslo institucijų vykdomos veiklos sklaidą ir žinomumą Lietuvoje bei užsienyje.

Nors ši svetainė buvo inicijuota Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ir jos paleidimą parėmė Japonijos fondas, šiuo metu portalas neatstovauja nė vienos institucijos interesų, bet siekia sukurti palankią terpę aktyvaus mokslininkų ir Rytų šalių mėgėjų tinklo susiformavimui. Svetainės administravimas, kūrimas ir vystymas yra paremti savanoriškomis iniciatyvomis. Tikimasi, kad prie jos kūrimo ir vystymo aktyviai prisidės visi Lietuvos orientalistai ir orientalistika besidomintieji.

Kol kas dalis portalo funkcijų yra apribota, tačiau netrukus bus suteiktos techninės galimybės kiekvienam talpinti čia norimą informaciją, atsiras duomenų rikiavimo funkcijos ir pan. Šiuo metu svetainėje galima rasti nemažai įrašų apie japonologiją Lietuvoje. Tikimasi, kad netrukus padaugės informacijos apie sinologijos, koreanistikos, indologijos, Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų, kitų Azijos regionų studijas Lietuvoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »