Sukurta nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. balandžio 8 d. sekmadienis

Balandžio pradžioje pradėjo veikti nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje.

Tikimasi, kad šis portalas bus pagrindinė Lietuvos Azijos studijų (orientalistikos) duomenų bazė–archyvas, sutalpinsianti informaciją apie Lietuvoje kuriančius ir kūrusius mokslininkus bei vertėjus, parašytas ir išverstas knygas, rašomas disertacijas, veikiančias institucijas, knygų ir meno dirbinių kolekcijas.

Svetainė siekia skatinti Azijos studijų plėtrą Lietuvoje, palengvinti Lietuvos visuomenės prieinamumą prie informacijos apie Azijos studijas Lietuvoje, pagerinti Azijos studijų mokslininkų tarpusavio bendradarbiavimą ir dalinimąsi informacija tarpusavyje, pagerinti atskirų Azijos studijas vykdančių mokslo institucijų vykdomos veiklos sklaidą ir žinomumą Lietuvoje bei užsienyje.

Nors ši svetainė buvo inicijuota Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ir jos paleidimą parėmė Japonijos fondas, šiuo metu portalas neatstovauja nė vienos institucijos interesų, bet siekia sukurti palankią terpę aktyvaus mokslininkų ir Rytų šalių mėgėjų tinklo susiformavimui. Svetainės administravimas, kūrimas ir vystymas yra paremti savanoriškomis iniciatyvomis. Tikimasi, kad prie jos kūrimo ir vystymo aktyviai prisidės visi Lietuvos orientalistai ir orientalistika besidomintieji.

Kol kas dalis portalo funkcijų yra apribota, tačiau netrukus bus suteiktos techninės galimybės kiekvienam talpinti čia norimą informaciją, atsiras duomenų rikiavimo funkcijos ir pan. Šiuo metu svetainėje galima rasti nemažai įrašų apie japonologiją Lietuvoje. Tikimasi, kad netrukus padaugės informacijos apie sinologijos, koreanistikos, indologijos, Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų, kitų Azijos regionų studijas Lietuvoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »