Sukurta nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje

Publikuota: 2012 m. balandžio 8 d. sekmadienis

Balandžio pradžioje pradėjo veikti nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje.

Tikimasi, kad šis portalas bus pagrindinė Lietuvos Azijos studijų (orientalistikos) duomenų bazė–archyvas, sutalpinsianti informaciją apie Lietuvoje kuriančius ir kūrusius mokslininkus bei vertėjus, parašytas ir išverstas knygas, rašomas disertacijas, veikiančias institucijas, knygų ir meno dirbinių kolekcijas.

Svetainė siekia skatinti Azijos studijų plėtrą Lietuvoje, palengvinti Lietuvos visuomenės prieinamumą prie informacijos apie Azijos studijas Lietuvoje, pagerinti Azijos studijų mokslininkų tarpusavio bendradarbiavimą ir dalinimąsi informacija tarpusavyje, pagerinti atskirų Azijos studijas vykdančių mokslo institucijų vykdomos veiklos sklaidą ir žinomumą Lietuvoje bei užsienyje.

Nors ši svetainė buvo inicijuota Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ir jos paleidimą parėmė Japonijos fondas, šiuo metu portalas neatstovauja nė vienos institucijos interesų, bet siekia sukurti palankią terpę aktyvaus mokslininkų ir Rytų šalių mėgėjų tinklo susiformavimui. Svetainės administravimas, kūrimas ir vystymas yra paremti savanoriškomis iniciatyvomis. Tikimasi, kad prie jos kūrimo ir vystymo aktyviai prisidės visi Lietuvos orientalistai ir orientalistika besidomintieji.

Kol kas dalis portalo funkcijų yra apribota, tačiau netrukus bus suteiktos techninės galimybės kiekvienam talpinti čia norimą informaciją, atsiras duomenų rikiavimo funkcijos ir pan. Šiuo metu svetainėje galima rasti nemažai įrašų apie japonologiją Lietuvoje. Tikimasi, kad netrukus padaugės informacijos apie sinologijos, koreanistikos, indologijos, Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų, kitų Azijos regionų studijas Lietuvoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. skaityti »

Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“

„Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas. skaityti »

„Išmanieji“ lietuviai reguliariai telefone naudojasi 7 programėlėmis

Vidutiniškai savo išmaniajame telefone vienas Lietuvos gyventojas yra įsidiegęs 15 programėlių, o bent kartą per savaitę naudojasi 7 iš jų – parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. skaityti »

VDU – antras Lietuvoje pagal dalyvavimą internete

Paskelbtuose naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išliko tarp pirmųjų pozicijų Lietuvoje. skaityti »

Lenkijoje populiarėja VOD paslaugos

Agentūros MEC duomenimis, net 77 proc. Lenkijos interneto naudotojų žiūri mokamą vaizdo turinį naudodamiesi VOD (angl. Video on demand) paslaugomis. skaityti »

Paskelbti internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių nuomonės tyrimo rezultatai

2016 metais gegužės–birželio mėnesiais Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko tėvų auginančių 5–18 m. vaikus ir paauglių nuo 14 iki 18 metų viešą reprezentatyvią apklausą. skaityti »

„TreeWiFi“: internetas bus prieinamas tik švarioje aplinkoje

Amsterdame gyvenantis dizaineris Joris Lam sukūrė inkilą primenantį įrenginį, kuris tiekia nemokamą „Wi-Fi“ interneto ryšį, jei aplinkos oras yra neužterštas. skaityti »

2016 m. II ketvirtį RRT gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. skaityti »

Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. skaityti »