Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Publikuota: 2016 m. lapkričio 24 d. ketvirtadienis

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. Tokie duomenys gauti „Kaspersky Lab“ atlikus kelių pasaulio valstybių naudotojų apklausą internete. 

Taigi, 62 proc. naudotojų mano, kad, pasitraukę iš socialinių tinklų, galės pamiršti bendravimą su draugais. O 21 proc. baiminasi, kad, palikę „Facebook“, „Instagram ir kt., jie visam laikui praras vertingus asmeninius failus, pavyzdžiui, nuotraukas. Be to, daugiau nei trečdalis (39 proc.) naudotojų prisipažino, kad socialiniai tinklai jiems yra tik tuščias laiko gaišimas.

„Mes manome, kad kiekvienas naudotojas turi turėti galimybę laisvai ir be baimės valdyti savo skaitmeninį gyvenimą. Žmogus neturi priklausyti nuo kokių nors paslaugų, jis pats turi turėti laisvę tvarkyti asmeninius duomenis. Ir „Kaspersky Lab“ visada darė viską, kad suteiktų jam tokią laisvę. Būtent todėl mes susimąstėme apie naują produktą, kuris padės žmonėms priimti sprendimus dėl socialinių tinklų naudojimo ir galimybės iš jų pasitraukti nesibaiminant prarasti kokius nors vertingus duomenis ir galimybes“, – pasakoja Eugenijus Čerešnevas, „Kaspersky Lab“ socialinės žiniasklaidos valdymo vadovas.

Programa, prie kurios šiuo metu dirba „Kaspersky Lab“, gavo išankstinį pavadinimą „FFForget“. Ji leis žmonėms kurti ir saugoti viso asmeninio turinio (nuotraukų, vaizdo įrašų, įrašų, žymų apie buvimo vietą ir kitos informacijos) papildomas kopijas iš paskyros socialiniuose tinkluose. Duomenų saugumas ir saugojimas bus užtikrinti įdiegtu šifravimu. Taip naudotojai, uždarę socialinių tinklų paskyrą, galės nesibaiminti prarasti svarbią savo skaitmeninio gyvenimo dalį.

„FFForget“ bus išleistas 2017 m. Tačiau besidomintys naudotojai jau dabar gali užsiregistruoti tinklalapyje ffforget.me, kad iš karto, kai bus išleistas sprendimas, pirmieji galėtų išbandyti jo beta versiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »