Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Publikuota: 2016 m. lapkričio 24 d. ketvirtadienis

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. Tokie duomenys gauti „Kaspersky Lab“ atlikus kelių pasaulio valstybių naudotojų apklausą internete. 

Taigi, 62 proc. naudotojų mano, kad, pasitraukę iš socialinių tinklų, galės pamiršti bendravimą su draugais. O 21 proc. baiminasi, kad, palikę „Facebook“, „Instagram ir kt., jie visam laikui praras vertingus asmeninius failus, pavyzdžiui, nuotraukas. Be to, daugiau nei trečdalis (39 proc.) naudotojų prisipažino, kad socialiniai tinklai jiems yra tik tuščias laiko gaišimas.

„Mes manome, kad kiekvienas naudotojas turi turėti galimybę laisvai ir be baimės valdyti savo skaitmeninį gyvenimą. Žmogus neturi priklausyti nuo kokių nors paslaugų, jis pats turi turėti laisvę tvarkyti asmeninius duomenis. Ir „Kaspersky Lab“ visada darė viską, kad suteiktų jam tokią laisvę. Būtent todėl mes susimąstėme apie naują produktą, kuris padės žmonėms priimti sprendimus dėl socialinių tinklų naudojimo ir galimybės iš jų pasitraukti nesibaiminant prarasti kokius nors vertingus duomenis ir galimybes“, – pasakoja Eugenijus Čerešnevas, „Kaspersky Lab“ socialinės žiniasklaidos valdymo vadovas.

Programa, prie kurios šiuo metu dirba „Kaspersky Lab“, gavo išankstinį pavadinimą „FFForget“. Ji leis žmonėms kurti ir saugoti viso asmeninio turinio (nuotraukų, vaizdo įrašų, įrašų, žymų apie buvimo vietą ir kitos informacijos) papildomas kopijas iš paskyros socialiniuose tinkluose. Duomenų saugumas ir saugojimas bus užtikrinti įdiegtu šifravimu. Taip naudotojai, uždarę socialinių tinklų paskyrą, galės nesibaiminti prarasti svarbią savo skaitmeninio gyvenimo dalį.

„FFForget“ bus išleistas 2017 m. Tačiau besidomintys naudotojai jau dabar gali užsiregistruoti tinklalapyje ffforget.me, kad iš karto, kai bus išleistas sprendimas, pirmieji galėtų išbandyti jo beta versiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »