„Youtube“ padeda atlikti mokslinius tyrimus

Publikuota: 2011 m. gruodžio 26 d. pirmadienis

„Youtube“ vaizdo siužetų portalas dažniausiai naudojamas pramogoms – klausytis muzikos, žiūrėti linksmus filmukus ir pan. Tačiau San Diego universitete dirbantis daktaras Jim Lange teigia, jog „Youtube“ padėjo atlikti rimtus mokslinius tyrimus.

Ne vienerius metus tiriantis narkotikų poveikį žmonėms, mokslų daktaras susidūrė su problema: ne visų narkotinių medžiagų poveikis yra laboratoriškai ištirtas. O Kvaitulinio šalavijo, dar vadinamo naujos kartos marihuana, poveikis yra žinomas tik iš internetinių dienoraščių, tačiau neištirtas.

Siekdamas suprasti šio kvaišalo poveikį daromą žmonėms Jim Lange nusprendė panaršyti internete. Sunku patikėti, bet „Youtube“ portale jis rado ne tik vaizdelius su Kvaitulinį šalaviją vartojančiais žmonėmis, bet ir pasakojimus kaip jis veikia ir visą su šiuo augalu susijusią informaciją. Vėliau pagal vaizdo siužetuose esančius žmones jis surado interneto dienoraščius ir pats susisiekė su šiais asmenimis, kurie sutiko dalyvauti tyrime ir atsakyti į mokslininko klausimus.

Taigi, nekaltai „Youtube“ svetainėje publikuoti filmukai tapo mokslinio darbo pagrindu ir padėjo ištirti šiuo metu Amerikoje vis populiarėjantį naują kvaišalą.

Šaltinis: penki.lt, bbc.co.uk
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Facebook“ siūlys darbo paieškos paslaugų

Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ pasiūlys savo klientams darbo paieškos paslaugų. skaityti »

Daugiau nei 13 proc. „Facebook“ vartotojų Lietuvoje „nori atostogų!“

Vienas ryškiausių lietuviškų socialinio tinklo „Facebook“ profilių yra „Noriu atostogų!“, vienijantis daugiau kaip 130 tūkst. kelionių entuziastų ir patenkantis į populiariausių lietuviškų „Facebook“ puslapių dvidešimtuką. skaityti »

„YouTube“ svetainėje – komedijų kanalas

Vaizdo peržiūrų svetainėje „YouTube“ sukurtas naujas komedijų kanalas „The Official Comedy channel“. skaityti »

„Euro-2012“ finalas socialiniame tinkle „Twitter“ pasiekė sportinį rekordą

Per „Еuro-2012“ finalines rungtynes, kuriose susitiko Italijos ir Ispanijos futbolo rinktinės, „Twitter“ vartotojai publikavo iki 15 tūkst. žinučių per sekundę. skaityti »

Viešosiose bibliotekose – beveik pusė milijono internautų

Prieš ketverius metus prasidėjusi sparti Lietuvos viešųjų bibliotekų tinklo modernizacija daliai visuomenės atvėrė informacinių technologijų (IT) pasaulio galimybes. Praėjusiais metais nemokama viešosios interneto prieigos paslauga bibliotekose pasinaudojo apie 400 tūkst. vartotojų, tai – dvigubai daugiau nei 2008–aisiais. skaityti »

„Samsung“ klientams Lietuvoje techninę pagalbą galima gauti ir socialiniame tinkle „Facebook“

„Samsung Electronics“ yra pirmoji technologijų įmonė, kuri savo klientams Lietuvoje sukūrė naują techninės pagalbos paskyrą socialiniuose tinkluose. Kiekvienas socialinio tinklo „Facebook“ naudotojas internetu turi galimybę greitai ir patogiai gauti patyrusių ekspertų atsakymus į dominančius klausimus apie „Samsung“ produktus. skaityti »

Teisės aktai įsigalios paskelbus juos internete

Seimas pritarė teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymams nustatyti, kad teisės aktai įsigalios juos paskelbus internete, o ne popieriniame „Valstybės žinių“ leidinyje. skaityti »

„Instagram“ leido vertinti nuotraukas naršyklėje

Fotoprograma „Instagram“ leido komentuoti ir vertinti nuotraukas naršyklėje. skaityti »

„Google“ mygtukas „+1“ rekomenduos puslapius

Mygtukas „+1“, naudojamas ir socialiniame tinkle „Google+“, vartotojams rekomenduos įdomių puslapių. skaityti »

„Facebook“ vartotojams įsiūlė savo elektroninį paštą

Socialinis tinklas „Facebook“ kontaktiniuose vartotojų duomenyse pakeitė elektroninio pašto adresą. skaityti »