„Ford“ sukūrė originalų el. dviratį

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 26 d. pirmadienis

Koncernas „Ford“ Frankfurto automobilių parodoje pristatęs įdomiausių technologinių, koncepcijų naujovių bei naujų automobilių modelių, pateikia dar vieną netikėtumą – elektrinį dviratį, gerokai išsiskirianti tarp kitų dviračių transporto priemonių.

„Ford“ elektrinis dviratis – akivaizdus įrodymas, kad dviratį išrasti vis dar įmanoma, o išskirtinis „Ford“ dizainas puikiai tinka ne tik automobiliams. Šiame debiutante suderinta pati naujausia Formulėje 1 išbandyta sensorinė technologija ir naujausi elektrinių dviračių pramonės pasiekimai. Pilnai įkrautu akumuliatoriumi „Ford“ el. dviratis nuvažiuoja 85 km. – šiuolaikiniame urbanizuotame pasaulyje tai didelis žingsnis į priekį.

„Ford“ el. dviračio koncepciniame modelyje matome ir visą spektrą „Ford“ elektra varomiems modeliams sukurtų patobulinimų. Nors „Ford“ neturi planų gaminti elektrinių dviračių, tačiau toliau dirbs prie el. dviračio koncepcijos ieškant elektra paremtos mobiliosios ateities sprendimų.

„Praėjusiais metais pasaulyje buvo parduota per 30 milijonų elektrinių dviračių – tai rodo, kad e–dviračių rinka auga labai greitai,“ – sakė Axel Wilke, „Ford Europe“ klientų aptarnavimo skyriaus direktorius. „Manome, kad el. dviračiai taps vis reikalingesni, nes suteiks gyventojams išskirtinę galimybę greičiau judėti – jau dabar vis daugiau žmonių el. dviračiais važiuoja į darbą ir atgal“.

Vyrams ir moterims

„Ford“ el. dviratis buvo kuriamas atsižvelgiant į itin populiarią koncerno Gyvenimo būdo kolekcijos produktų koncepciją. Kaip ir kiti Gyvenimo būdo kolekcijos produktai, „Ford“ elektrinis dviratis vienodai tinka ir patinka tiek vyrams, tiek moterims.

Pagrindinis el. dviračio dizaino akcentas – trapecijos formos rėmas, sukonstruotas iš dvispalvio – anglies juodumo ir šviesaus – aliuminio, sveriantis tik 2,5 kg, tačiau nepaprastai tvirtas. Ratai su V formos stipinais tarsi susilieja su rėmu, pavarų sistema paslėpta nuo akių.

Naujausia technologija

El. dviračio varomoji sistema susideda iš priekinėje stebulėje įtaisyto variklio, rėme paslėpto Li–on akumuliatoriaus, integruoto važiavimo reguliatoriaus ir Formulėje 1 naudojamos patentuotos naujausios sensorinės technologijos – sensoriai nuskaito vidinio guolio apsisukimų dažnį ir per šimtąją dalį sekundės šią informaciją perduoda valdymo elementui. Pastarasis tuoj pat įjungia arba išjungia elektros variklį tokiu būdu užtikrindamas ratus sukančios jėgos – gautos sukantis varikliui ir minant dviratininkui – tolygumą.

Visą informaciją dviratininkas mato ant dviračio vairo esančiame ekrane ir gali pasirinkti važiavimo režimą – ekonominį, komforto ar sporto.

„Ford“ el. dviračio varomoji sistema sudaryta iš pažangiausių elementų, tarp kurių „Shimano Alfine“ 11–os bėgių pavarų mechanizmas ir 2012 m. „Shimano Rapidfire“ perjungėjo rankenėlės. Vietoj tradicinės grandinės įmontuota diržo „Carbon Belt Drive“ sistema, kuri yra švaresnė, lengvesnė ir greičiau transformuoja energiją.

Techninės specifikacijos:

Varomoji sistema:

Maksimali nominali variklio jėga – 350W

Elektra – 3V–250W

Palaikymas – iki 25 km./val.

Pavarų mechanizmas – planetarinės pavaros

Integruota jutiklinė technologija

Baterija:

Elemento tipas – „Lithium–ion“ akumuliatorius

Elektra – 340Wh, 36V, 9,4Ah

Įkrovimas – 1 000 įkrovimų, 80 proc. pakartotinas pajėgumas

BMS (Baterijos valdymo sistema) apsaugo nuo visiško išsikrovimo

Įkrovimo laikas – 80 proc. po 2 valandų, 100 proc. po 3–4 valandų (kambario temperatūroje)

Atstumas: iki 85 km.

Temperatūra: nuo –20 C iki +60 C.

Kroviklis:

Ypatingai mažas bateriją prijungiantis prie pagrindinio tinklo elementas.

Elektronika, sekanti, kad nebūtų perkrovos, per didelės įtampos, perkaitimo ir trumpojo jungimo.

Reguliatoriaus funkcijos:

Foninis apšvietimas su jutikline sistema

Energiją taupantis automatinis miego režimas

Diagnozavimo funkcija su defektų įvardijimų ekrane

Režimai: ekonominis, komforto, sporto

Ekrano informacija: galimas nuvažiuoti atstumas nepakrovus baterijos, baterijos būsena, greitis, laikas, nuvažiuotas atstumas, didžiausias greitis, vidutinis greitis, atstumas iš viso, paslaugos priminimas, sistemų būsena, režimai

Dviračio komponentai:

Ratai – „Mavic Elipse“ juodo aliuminio

Padangos – juodos „Continental Ultra Sport“

Pedalai – „Wellgo LU–C27G“, sidabriniai/juodi

Vairas – pagamintas pagal užsakymą, juodas

Balnelis – „Selle Italia SLR XC“

Stabdžiai – „Avid Elixir 5 “ visiškai hidrauliniai, 185 mm, balti

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »