Gandų patikimumą tikrins dirbtinis intelektas

Publikuota: 2016 m. gruodžio 8 d. ketvirtadienis

Agentūros „Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma patenka į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios. „Reuters“ atstovai paskelbė, kad, siekdami atskirti melą nuo tikrovės, pradės naudotis dirbtinio intelekto sistema.

Sistema „News Tracer“ – tai algoritmas, kuris analizuos socialinio tinklo „Twitter“ įrašus (kasdien daugiau nei 500 mln.), kad atrinktų naudingą informaciją nuo gandų ir reklamos. Tikimasi, kad iki šiol socialinių tinklų monitoringui daugybę laiko sugaišę žurnalistai galės užsiimti savo tiesioginiu darbu.

Nuo 2014 m. kuriama dirbtinio intelekto sistema „News Tracer“ pirmiausia lygina temomis panašius įrašus. Vėliau sistema analizuoja pačią kalbą, rašymo stilių.  

Svarbiausia tai, kad dirbtinio intelekto sistema kopijuoja tikro žurnalisto mąstymą. Harvardo universiteto „NiemanLab“ laboratorijos atstovai teigia, kad  virtualusis protas apie informacijos teisingumą nusprendžia iš 40 veiksnių. Sistema analizuoja žinią paskleidusio žmogaus statusą, jo asmeninę skelbiamą informaciją, kaip plačiai ta informacija pasklinda tarp draugų ir draugų draugų, o tuomet sudaro žinios skelbėjo patikimumo reitingą.

Sistema taip pat dvigubai tikrina informaciją, atsižvelgdama į žurnalistų pastabas apie šaltinio patikimumą. Be to, „News Tracer“ lengvai atpažįsta reklaminį turinį.

Manoma, kad „News Tracer“ visų pirma bus naudojama analizuojant informaciją apie konkrečius įvykius: avarijas, protesto akcijas, nusikaltimus, taip pat populiarių visuomenės žmonių mintis. „Reuters“ tikisi, kad dirbtinio intelekto sistema turės didelės įtakos kasdienių naujienų kokybei.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »