Išrastas būdas atpažinti, ar piršto atspaudas imamas nuo gyvo kūno

Publikuota: 2011 m. liepos 27 d. trečiadienis

Nuo šiol galime būti ramūs, jei kartais prie mūsų durų atbildėtų „zombių armija“, piršto atspaudu aktyvinamas spynos užraktas neleis jiems patekti vidun.

Toks naujas mokslininkų išradimas iš tikrųjų yra labai naudingas. Mat pastaruoju metu padaugėjo nusikaltimų (įsilaužimų, automobilių vagysčių, nelegalių prisijungimų prie kompiuterių ir pan.), kuriuose buvo pasinaudota negyvų žmonių arba pirštų, atskirtų nuo kūno, atspaudais.

Kad ir kaip kraupiai tai skambėtų, bet pirmą kartą apie tokio tipo nusikaltimą buvo pranešta 2005 m. kovo mėnesį. Tąkart buvo pavogtas prabangus „Mercedes“ markės automobilis Malaizijoje. Pirmiausia, kad galėtų užvesti mašiną, nedorėliai atsitempė savininką kartu su savimi ir privertė pastarąjį ją atrakinti savo pirštu. Tačiau netrukus nusprendė, jog paprasčiau bus nusipjauti jo pirštą lyg raktą, o paties žmogaus atsikratyti.

Mokslininkai sugalvojo, kaip patobulinti biometrinį skaitytuvą, kuris ir yra lietimu paremtos spynos veikimo esmė, kad šis atpažintų, ar piršto turėtojas gyvas. Technologija remiasi Vokietijoje, Hamburge esančios Dermaloginės identifikacijos sistemų (Dermalog Identification Systems) kompanijai priklausančių mokslininkų tyrimais, kaip skaitytuvui atskirti gyvus audinius nuo mirusių.

Gudrybė slypi gyvo audinio spalvoje. Liečiant jutiklį, gyvo žmogaus odos audinys savitai išbąla, o „negyvo“ piršto oda pokyčio nerodo. Toks atradimas, leidžiantis skaitytuvui pajusti audinio gyvumą, bus naudingas ne tik siekiant pažaboti tokius kanibališkus nusikaltimus, tačiau ir apgaules, kai bandoma pergudrauti jutiklius prispaudžiant dirbtinius „pirštus“ iš įvairių medžiagų – gelio ar silikonino plastiko.

Šaltinis: lrt.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »