Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Publikuota: 2014 m. gegužės 19 d. pirmadienis

Savaitė. Per tiek laiko originalią KTU trečiakursio informatiko idėją pavyko paversti investuotojams patrauklia inovatyvia technologija. Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas.

„Kartą sėdint pirmoje eilėje konferencijoje suskambo mano telefonas ir renginio vedėjas juokaudamas pasiūlė visiems išsijungti „gyvybės palaikymo aparatus“. Tuomet ir kilo pirminė idėja sukurti išmaniąją apyrankę, kurią pajudinus galima atmesti telefono skambučius“, – atsimena Kauno technologijos universiteto  informatikos studentas Povilas Sidaravičius.

Ši idėja buvo atrinkta Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) ir KTU Dizaino centro organizuotoms kūrybinėms dirbtuvėms (angl. „workshop“). Savaitę laiko nuo ryto iki vakaro vykusio renginio tikslas – kuo daugiau naujų technologijų paversti kasdien žmonių naudojamais produktais.

Apyrankė virto žiedu

Išanalizavę išmaniųjų įrenginių rinką ir vartotojų poreikius, rinkodaros, dizaino, informatikos studentai, mentoriai ir pripažinti Lietuvos pramoninio dizaino specialistai nusprendė patobulinti P. Sidaravičiaus sumanymą ir sukurti ne apyrankę, o ant piršto maunamą žiedą.

„Pirmasis išmaniojo žiedo dizaino pavyzdys yra minimalistinis, neišsiskiriantis savo forma. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę specialistai nusprendė, kad jis turi būti patogus, funkcionalus, tinkantis plačiai vartotojų grupei,  malonus liesti, nesudėtingai valdomas“, – aiškino KTU Dizaino centro vadovė doc. Rūta Valušytė.

Burtininkai be lazdelės

Dizaineriai Vytautas Puzeras ir Denisas Orlenokas ir dirbtuvių kūrybos vadovė Rūta Valušytė praplėtė ir studento sugalvotos technologijos pritaikomumą bei panaudojimą. Jie pasiūlė neapsiriboti tik telefono skambučių atmetimo funkcija, o kurti universalų rankų judesiais valdomą išmaniųjų įrenginių valdiklį.

Kūrybingų specialistų sumanymu, mūvėdami išmanųjį žiedą rankų judesiais ore tarsi pieštume konkrečius įrenginius reiškiančius simbolius: kvadratas – televizorius, apskritimas – šviestuvas ir pan. Tokiu būdu būtų duodamos komandos, pavyzdžiui, įjungti ar išjungti televizorių, šviestuvą, perjungti TV programas, reguliuoti šviesos intensyvumą.

Naudojant žiedą, rankų, plaštakos ar pirštų judesiais bus galima valdyti kompiuterį, išmanųjį telefoną,  planšetę, apsaugos, garso ir vaizdo, išmanaus namo sistemas, neįgaliesiems skirtus prietaisus.

Italą sužavėjo lietuvių išmonė

Į kūrybinėse dirbtuvėse sukurto produkto vertinimą atvykęs Italijos dizaino asociacijos „Design Library Milano“ vadovas ir kuratorius Lorenzo Piazzi neslėpė susižavėjimo lietuvių išmone ir pateikė keletą pasiūlymų, kaip išmanųjį žiedą dar galima patobulinti.

 R. Valušytė patarė suformuoti išmaniojo žiedo dizainą remiantis ergonominiais pirštų skenavimais, žmogaus anatominėmis struktūromis ir gamtoje esančiomis bioninėmis formomis. Patrauklų išmaniųjų įrenginių valdymo įrankio prototipą dizaineris pasiūlė atspausdinti 3D spausdintuvu.

Italą sužavėjo skirtingų mokslo sričių studentų įsitraukimas į bendrą darbą ir per trumpą laiką pasiekti puikūs rezultatai. L. Piazzi pažadėjo ateityje aktyviai prisidėti prie panašių projektų ir padėti KTU vystyti technologijų dizainą pagal paskutines mados tendencijas.

Įgijo neįkainojamos patirties

Informacines sistemas studijuojantis P. Sidaravičius teigia KTU Dizaino savaitės metu vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse įgijęs daug patirties ir supratęs, kaip kuo greičiau ir efektyviau įveikti kelią nuo idėjos iki jos realizavimo rinkoje, t.y. pardavimo galutiniam vartotojui.

Patiko ir kūrybinių dirbtuvių darbo metodika. Jos dėka per labai trumpą laiką priartėjau prie norimo rezultato ir juo esu patenkintas. Dabar belieka paskutinioji nelengvo darbo dalis – į žiedą sutalpinti mūsų sukurtą technologiją, ją ištestuoti ir parengti galutinį prototipą rinkai“, – sėkme neabejoja informatikas.

Sukūrė technologijų vystymo modelį

NIVC direktorius dr. Almantas Danilevičius pabrėžia, kad universitete yra daug sukurtų technologinių sprendimų, kurie neretai tiesiog nugula mokslininkų ar studentų stalčiuose ir nepasiekia galutinio vartotojo, todėl išsikėlėme tikslą -  kuo daugiau išradimų ar technologinius sprendimus orientuoti rinkos poreikiams.

Centro strateginės plėtros vadovas Paulius Nezabitauskas antrina, kad pati savaime technologija nėra patraukli rizikos kapitalo įmonėms, nes jos nori investuoti į galutinį prototipą, kurį būtų galima iš karto gaminti ir pardavinėti.

P. Nezabitausko įgyvendinamas technologijų vystymo modelis „Tube“ (liet. „vamzdis“) padeda atrinktoms technologijoms greitai sukurti prototipo dizainą, atlikti rinkodaros tyrimus, esant poreikiui, pakeisti technologinius sprendimus ir parengti bei ištestuoti galutinį prototipą rinkai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »