Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

Publikuota: 2017 m. gegužės 17 d. trečiadienis

Gyvendami technologijų amžiuje, kasdienybės darbų ir pramogų negalime įsivaizduoti be išmaniojo telefono. Jis mums praverčia ne tik bendraujant, bet ir tvarkant skubius darbo reikalus, skaitant straipsnius ar dalinantis savo patirtimis socialiniuose tinkluose. JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. Tad jei norite išvengti stuburo problemų, bet taip pat ir neketinate skirtis su savo išmaniuoju, turime tris svarbius patarimus, leisiančius pasiekti ir vieną ir kita. 

  1. Laikykite telefoną tiesiai prieš save

Stenkitės telefoną rankose laikyti kiek įmanoma aukščiau, o geriausia, tiesiai prieš veidą akių lygyje – tokiu būdu nesukelsite įtampos kaklui žvelgdami žemyn.  Be to, šis būdas padės sumažinti apkrovą ne tik kaklui, bet ir stuburui. Ir, žinoma, kai galima išvengti žiūrėjimo į telefoną – taip ir padarykite. Geriausias pavyzdys – kartais vietoje SMS žinutės, rinkitės skambutį. 

Beje, žiūrėdami į ekraną, nelinkite prie jo į priekį leisdami galvą žemyn – tai kenkia ne tik kaklui, bet ir akims. Jeigu kontroliuoti save atrodo per sunku, galite atsisiųsti specialiai šiai problemai spręsti sukurtą programėlę „Samsung Safety Screen”, kuri užrakina telefono ekraną, kuomet jis yra pritraukiamas per arti akių. Taigi, naudojant ją, priprasite į ekraną žiūrėti ne tik tiesiai, bet ir iš kiek tolėliau.

  1. Nepamirškite laikysenos ir darykite pertraukas

Kontroliuodami savo laikyseną ir stengdamiesi  būti ištiesta nugara, jos nevarginsite. Kita vertus, jeigu dažnai užsimirštate ir sulinkstate į kuprą i, nusistatykite priminimą telefono ekrane, kuris vis praneštų apie tiesią laikyseną.

Be to, jeigu senatvei artėjant nenorite virsti į „klaustuką, kartas nuo karto padėkite savo telefoną į šalį ir pailsėkite. Juk poilsis – bene pats paprasčiausias, bet kartu ir naudingiausias būdas jūsų stuburui kiek pailsėti nuo įtampos. Tą daryti reikia reguliariai, o geriausiai – užsiimant fizine veikla, pavyzdžiui, pasivaikščiojant ar plaukiojant. Net ir trumpai pajudėjus gryname ore, jūs ne tik pailsinsite sunkiai apkrautą stuburą, bet ir įgausite energijos!

  1. Būkite fiziškai aktyvūs ir stiprinkite kaulus

Sveikas stuburas neatsiejamas ir nuo reguliarios mankštos, pavyzdžiui, jogos. Nepamirškite stiprinti  nugaros raumenų – čia geriausiai tinka įvairūs pratimai be papildomų svorių – mat su jais sportuojant netinkamai galima sužaloti stuburą dar labiau –tai ypač galioja tiems, kurie jau turi stuburo problemų. 

Dar viena elementari taisyklė – turite profilaktiškai rūpintis savo sveikata ir stiprinti organizmą vitaminais. Vartokite vitaminą D ir kalcį bei jo turinčius maisto produktus kurie yra ypač reikalingi, norintiems išlaikyti stiprius ir sveikus kaulus. Nepamirškite ir magnio, padedančio atpalaiduoti raumenis – jis palengvins stuburo ir kaklo naštą.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »