Kinija planuoja unifikuotą nacionalinį mikroprocesorių

Publikuota: 2012 m. balandžio 30 d. pirmadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Kinijos valdžia artimiausiu metu išrinks nacionalinę mikroprocesorių architektūrą. Tokios architektūros įrenginiai bus naudojami visuose valstybės finansuojamuose projektuose.

Šalies poreikiams tinkamiausią mikroprocesorių architektūrą nustatys grupė iš valdininkų, mokslininkų ir kompiuterinių kompanijų atstovų, tarp jų – vietos milžinės „Huawei“ ir ZTE. Pirmasis grupės posėdis vyko kovą. Dalyviams reikės nuspręsti, pasirinkti jau egzistuojančią architektūrą, ar kurti savo.

Tarp svarstomų variantų – „Alpha“, „ARM“, „MIPS“, „PowerPC“ ir kinų „UPU“. „MIPS“ pagrindu veikia procesoriai „Loongson“, kurie Kinijoje naudojami mokykliniuose kompiuteriuose, o „Alpha“ naudojama procesoriuose „ShenWei“, kurie naudojami superkompiuteryje „Sunway Bluelight“.

Kinijoje paplitę ARM įrenginiai, tačiau kliūtimi gali tapti šios architektūros licencijos kaina. Už galimybę gaminti „Cortex-A9“ procesorius reikia sumokėti nuo 5 milijonų dolerių. „PowerPC“ trūkumas – mažas programų kiekis.

Savo architektūros kūrimas bus sunkus ir ilgas procesas, tačiau to pranašumas – galimybė kontroliuoti projektą visuose stadijose. Kompanijos „MIPS Technologies“ viceprezidentas Robertas Bismuthas teigia, kad mikroarchitektūra bus pasirinkta artimiausiais mėnesiais.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »