Kinijos tinklaraštininkams sukurti nauji apribojimai

Publikuota: 2012 m. gegužės 29 d. antradienis

Didžiausias Kinijos mikrotinklaraščių tinklas „Sina Weibo“ („Twitter“ analogas) pristatė naujas taisykles, draudžiančias publikuoti šalies valdžiai nepageidaujamus pranešimus, skelbia BBC. Svetainė, kurioje užsiregistravę daugiau nei 300 mln. vartotojų, t. y. beveik pusė visos internetinės Kinijos visuomenės, ima taikyti reitingų sistemą.

Nauji vartotojai gaus 80 taškų. Jie galės juos padidinti dalyvaudami įvairiose reklamos kampanijose. O pažeidus socialinių tinklų taisykles taškai bus nubraukiami. Jei vartotojo reitingas nukris žemiau 60 taškų, jo tinklaraštyje atsiras atitinkamas įspėjimas, jei pasieks nulį – tinklaraštis iš viso gali būti uždarytas. „Nepriekaištingas“ prasižengusio autoriaus elgesys du mėnesius gali būti vėl įvertintas 80 balų.

Priminsime, kad ir taip Kinijoje neleidžiama prisijungti arba ribojamas prisijungimas prie, partijos nuomone, probleminių išorinių resursų. Šioje šalyje ribojama prieiga prie „Google“, „Google+“, „YouTube“, „Facebook“, „Twitter“, „CNN“.

Pastaraisiais metais Kinijoje labai išpopuliarėjo vietiniai socialiniai forumai ir tinklaraščiai. Kinijos tinklaraštininkai neretai atkreipia dėmesį į valdžios piktnaudžiavimą savo padėtimi.

Anksčiau Kinijos valdžia įpareigojo bendrovę „Sina“, taip pat ir jos konkurentes „Baidu“ ir „Tencent“, iki šių metų kovo visus savo vartotojus užregistruoti tikraisiais vardais. Tačiau „Sina“ pripažįsta, kad jai kol kas nepavyko visiškai įvykdyti šio nurodymo.

Reitingų sistema „Weibo“ – akivaizdi naujovė. Kaip bus laikomasi taisyklių, prižiūrės komitetas, sudarytas iš tinklaraščio vartototojų ir ekspertų.

Kinijos tinklaraštininkams uždrausta:

- skleisti gandus;

- publikuoti neteisingą informaciją;

- užsipulti kitus vartotojus, juos įžeidinėti ir šmeižti;

- prieštarauti pagrindiniams Kinijos konstitucijos principams;

- atskleisti valstybinę paslaptį;

- menkinti Kinijos pranašumus;

- propaguoti kultus ir prietarus;

- organizuoti nelegalius protestus ir masinius susibūrimus.

Negana to, svetainės administratorius praneša, kad tinklaraščių autoriai negali vartoti „alegorinių išsireiškimų“ ar kitaip apeiti taisykles.

 

Šaltinis: newsru.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »