Kinijos tinklaraštininkams sukurti nauji apribojimai

Publikuota: 2012 m. gegužės 29 d. antradienis

Didžiausias Kinijos mikrotinklaraščių tinklas „Sina Weibo“ („Twitter“ analogas) pristatė naujas taisykles, draudžiančias publikuoti šalies valdžiai nepageidaujamus pranešimus, skelbia BBC. Svetainė, kurioje užsiregistravę daugiau nei 300 mln. vartotojų, t. y. beveik pusė visos internetinės Kinijos visuomenės, ima taikyti reitingų sistemą.

Nauji vartotojai gaus 80 taškų. Jie galės juos padidinti dalyvaudami įvairiose reklamos kampanijose. O pažeidus socialinių tinklų taisykles taškai bus nubraukiami. Jei vartotojo reitingas nukris žemiau 60 taškų, jo tinklaraštyje atsiras atitinkamas įspėjimas, jei pasieks nulį – tinklaraštis iš viso gali būti uždarytas. „Nepriekaištingas“ prasižengusio autoriaus elgesys du mėnesius gali būti vėl įvertintas 80 balų.

Priminsime, kad ir taip Kinijoje neleidžiama prisijungti arba ribojamas prisijungimas prie, partijos nuomone, probleminių išorinių resursų. Šioje šalyje ribojama prieiga prie „Google“, „Google+“, „YouTube“, „Facebook“, „Twitter“, „CNN“.

Pastaraisiais metais Kinijoje labai išpopuliarėjo vietiniai socialiniai forumai ir tinklaraščiai. Kinijos tinklaraštininkai neretai atkreipia dėmesį į valdžios piktnaudžiavimą savo padėtimi.

Anksčiau Kinijos valdžia įpareigojo bendrovę „Sina“, taip pat ir jos konkurentes „Baidu“ ir „Tencent“, iki šių metų kovo visus savo vartotojus užregistruoti tikraisiais vardais. Tačiau „Sina“ pripažįsta, kad jai kol kas nepavyko visiškai įvykdyti šio nurodymo.

Reitingų sistema „Weibo“ – akivaizdi naujovė. Kaip bus laikomasi taisyklių, prižiūrės komitetas, sudarytas iš tinklaraščio vartototojų ir ekspertų.

Kinijos tinklaraštininkams uždrausta:

- skleisti gandus;

- publikuoti neteisingą informaciją;

- užsipulti kitus vartotojus, juos įžeidinėti ir šmeižti;

- prieštarauti pagrindiniams Kinijos konstitucijos principams;

- atskleisti valstybinę paslaptį;

- menkinti Kinijos pranašumus;

- propaguoti kultus ir prietarus;

- organizuoti nelegalius protestus ir masinius susibūrimus.

Negana to, svetainės administratorius praneša, kad tinklaraščių autoriai negali vartoti „alegorinių išsireiškimų“ ar kitaip apeiti taisykles.

 

Šaltinis: newsru.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »