Kompiuterinėje grafikoje – jau ir tikroviški audiniai

Publikuota: 2013 m. spalio 12 d. šeštadienis

Mokslininkai, dirbantys kompiuterijos srityje, atrado naują, patogų būdą kaip simuliuoti medžiagas, įvairius audinius, kurie naudojami filmų, animacinių filmukų ir vaizdo žaidimų industrijoje. Metodo sukūrimas priskiriamas Iman Sadeghi.

Pasak Henrik Wann Jensen, Sadeghi atstovo, atrastas metodas išsprendžia ilgai turėtą drabužių atvaizdavimo (angl. rendering) problemą. Drabužiai filmuose, žaidimuose dažniausiai atrodo blogai, neatspindėdami tikrosios audinio struktūros (šilkas, medvilnė, vilna ar pan.). Sukurtas modelis yra pirmasis praktinis būdas kaip kontroliuoti ir adaptuoti medžiagas, kad jos filmuose ar vaizdo žaidimuose atrodytų kaip tikros.

Jensen yra žinomas kompiuterinės grafikos specialsitas pasaulyje. 2004–aisiais metais jis gavo Oskarą (bendraautorius) už techninius pasiekimus šviesos ant permatomų medžiagų, įvairių paviršių, sukūrimo/atvaizdavimo srityje, o neseniai buvo apdovanotas už realistinės odos atvaizdavimą filme Žiedų valdovas.

Sadeghi metodas sprendžia šviesos ir medžiagos sąlytį modeliuojant tam tikro audinio paviršių, kad jis atrodytų realistiškiau, būtent taip kaip tikrovėje. Šis metodas remiasi tuo, kad yra sukuriamas statmenų cilindrų tinklelis, išdėstytas taip pat kaip siūlai toje medžiagoje, kuri yra simuliuojama.

Šis metodas nėra visiškai naujas, kadangi tai panašaus metodo adaptacija, kurį irgi sukūrė Sadeghi, siekdamas atvaizduoti tikroviškus plaukus. Sukurti, kad filme plaukai atrodytų taip kaip realybėje, jam pavyko, ir tas metodas buvo išnaudotas „Disney“ filme „Ilgaplaukė“.

Komanda tyrė, žiūrėjo įvairias medžiagas per mikroskopą ir nustatė, kad audinio pynimas turėtų būti vienas svarbiausių aspektų kuriant realistiškus audinius virtualioje aplinkoje. Taip pat tyrimo metu audiniai buvo fotografuojami, matuojami šviesos sklidimo greičiai per skirtingas medžiagas. Kitas tyrėjas, dalyvavęs modelio kūrime, Oleg Bisker sako, kad jie gali susimuliuoti bet kurio audinio bet kokią kombinaciją, siūlų išsidėstymą/pynimą ir pan.

Komanda, norėdama, įrodyti šio metodo veiksmingumą, susimuliavo keletą audinių – šilką, liną ir atlasinį audinį, kurio viena pusė blizgi, o kita ne. Šis metodas sulaukė didelio susidomėjimo vykusioje SIGGRAPH kompiuterinės grafikos konferencijoje. Tikėtina, kad jis bus išnaudojamas  kompiuterinių žaidimų, filmų industrijoje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »