Kompiuteris prieš žmogų

Publikuota: 2016 m. gruodžio 28 d. trečiadienis

1982 m. gruodį žurnalas „Time“ metų žmogumi paskelbė kompiuterį. Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti?

Rega

Žmogus gali atskirti 576 megapikselius, tai yra beveik 300 kartų daugiau nei standartinė nešiojamojo kompiuterio vaizdo kamera (skiria 2 megapikselius). Šiuo metu gaminama vaizdo kamera, gebanti skirti 3,2 gigapikselio. Ji bus skirta filmuoti galaktikas. Išleisti vaizdo kamerą planuojama 2020 metais.

Klausa

Žmogus gali atskirti triukšmą nuo 20 iki 20 tūkst. hercų. Kompiuterio mikrofono galimybės kur kas mažesnės – nuo 100 iki 16 tūks. hercų.

Garsas

Pats didžiausias garsas, kokį yra išrėkęs žmogus – 122,5 decibelo. Vidutinio nešiojamojo kompiuterio kolonėlių skleidžiamas garsas siekia vos 20 decibelų.

Skonis ir kvapas

Žmogaus burnoje yra keletas tūkstančių skonio receptorių. Nosis atpažįsta apie 10 tūkstančių kvapų. Kompiuteris šių gebėjimų iš viso neturi.

Skaitymo greitis

Žmogus vidutiniškai gali perskaityti nuo 1 iki 2 tūkst. žodžių per minutę ir supranta 50 proc. iš jų. Kompiuteris skaito panašiu greičiu, tačiau įsimena, išmoksta ir saugo atmintyje kiekvieną žodį.

Atmintis

Danielius Tametas įsiminė 22 514 skaičius, sudarančius skaičių Pi po kalbelio 3,14.... Kietasis diskas 500 gigabaituose gali saugoti 250 milijonų ženklų.

Žaidimai

Kompiuteris aplošia žmogų šachmatais. Vienintelis žaidimas, kurios jis kol kas nelaimi, – kiniškas „Go“.

Energijos suvartojimas

Nešiojamasis kompiuteris suvartoja nuo 20 iki 90 vatų energijos. Vidutinis žmogaus per dieną suvartojamų kalorijų skaičius 2 000 prilyginamas 95 vatams. Be to, tik 20 iš jų panaudojami smegenų veiklai.

Energijos išsaugojimas

Nešiojamojo kompiuterio elementas išlaiko nuo 3 iki 10 val. Be maisto žmogus gali išgyventi iki 6 savaičių, o be vandens – iki 10 dienų. Tačiau be deguonies žmogus negali išbūti ilgiau nei 5 min.

Temperatūra

Žmogus gerai jaučiasi būdamas 36–37,2 temperatūros. Kompiuteris gali įkaisti nuo 10 iki 35 laipsnių.

Virusai

Žmogų puola apie 5 tūkst. virusų, kompiuterį – milijonai prikurtų virusų.

Taigi kol kas pagal visas minėtas savybes žmogus laimi prieš kompiuterį, tačiau kompiuteriai tobulėja ir ateityje gali atimti iš žmonių darbą.

Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »